Hasiči zachránili majetek za téměř 85 milionů

Požár rekreačního objektu, na adrese Únanov, dne 30.9.2019

Profesionální a dobrovolní hasiči na Znojemsku vyjížděli vloni celkem 1 154 krát. Z toho nejčastěji k technickým haváriím (463) a k požárům (245). Také zasahovali u 229 dopravních nehod, 94 krát pomáhali u ostatních událostí a v 54 případech řešili únik nebezpečných látek. Vloni také zaznamenali 69 zbytečných telefonátů, kdy šlo o takzvaný planý poplach.„Při požárech došlo vloni k úmrtí jednoho člověka, ke zranění šesti civilních osob a dvou hasičů. Zásahem profesionálních a dobrovolných jednotek požární ochrany byly uchráněné hodnoty předběžně vyčísleny na 84 989 200 korun. Škody způsobené požárem představují přibližně 13 849 900 korun. V posledních pěti letech se počet požárů v našem regionu výrazně zvýšil, a to zhruba o ….

První snímek je z loňského zásahu v Únanově, kde hořel rekreační domek. Další fotografie: Osobní auto u Tulešic, hořící bývalá ubytovna v Hodonicích a zahradní domek ve Znojmě.  FOTO: Hasiči JMK

Více najdete v 9. čísle tištěné podoby Znojemského týdne, který je k dostání na novinových stáncích nebo v internetové podobě na www.alza.cz, v sekci média a zábava, časopisy, noviny regionální.

Požár chaty, na adrese Nový Šaldorf-Sedlešovice, Sedlešovice, dne 2.9.2019