Znojemští biketrialisté dosáhli historického úspěchu

O posledním červnovém víkendu se v Itálii uskutečnilo mistrovství Evropy v biketrialu, jehož organice se ujal A.S.D. Team Villongo. Organizátoři pro pořádání závodu vybrali horskou vesničku Brumano 50 km severně od Milána ve výšce cca 1000 metrů nad mořem.

Dle dosavadních výsledků v sezóně byli do závodu nominování 2 jezdci znojemského biketrialového klubu, Marek Hlávka a Renda Vymětal. Že by se mohlo klukům zadařit, věřili jak rodiče jezdců, tak jejich přátelé, ale hlavně komise českého biketrialu, která jezdce do mezinárodních závodů vybírá. A že měli protentokrát hodně šťastnou ruku, znojemští jezdci svými výsledky pouze potvrdili.

První do nedělního závodu vyrazil Renda Vymětal. Již od začátku věděl, kdo bude jeho největší soupeř. Byl to britský jezdec Oliver Weightman, který ho již v minulosti několikrát porazil. Naposledy na mistrovství světa v roce 2018. Po projetí prvních pár sekcí Renda zjistil, že místo jednoho soupeře má 3. Nečekaně se mezi ně dostali i další dva jezdci, se kterými se tak nějak nepočítalo. Naštěstí v úmorném vedru začaly soupeřům docházet síly. A Renda, díky své výborné fyzické kondici a svým stabilním závodním výsledkům, po více než čtyřech hodinách strávených v pedálech svého kola, již tušil, že by to mohlo dobře dopadnout. Což se následně na výsledkové obrazovce časomíry potvrdilo.

Marek Hlávka vyjel do závodu až odpoledne. Ambice Marka byly skončit na bedně. Po prvním kole to vypadalo, že by to mohlo dopadnout dle očekávání. Tedy, že by se mohl do Znojma podívat i druhý, nejhůře bronzový pohár z mistroství Evropy. Marek se do prvního kola vrhnul s vervou ve stylu buď a nebo. I diváci si při jeho jízdě zajisté přišli na své. Markův doprovod již po prvním závodním kole tušil, že by to mohla být příčka nejvyšší, ale kvůli psychice jezdce nesměli dát nic najevo. A již v polovině druhého kola věděli na sto procent, že jej největší soupeř Pablo Adame Mariano není schopen bodově porazit.

Takže shrnuto, podtrženo. Ze dvou znojemských biketrialistů, účastníků evropského závodu, vzešli 2 mistři Evropy! Marek v kategorii Senior a Renda v kategorii Minime. Velká gratulace patří jezdcům a taktéž rodičům, s přáním, aby tyto výsledky kluci zopakovali i na mistrovství světa, které je čeká již za 4 týdny.