Hlobeň se stal nejúspěšnějším na olympiádě mládeže

Čvn 23rd, 2015 | By | Category: Sportovní zprávy

plavec hlobeňOd neděle do pátku minulého týdne se konala v západočeské metropoli sedmá letní olympiáda dětí a mládeže. Zúčastnilo se jí 2 750  mladých sportovců ze čtrnácti krajů téměř ve všech sportovních odvětvích. V této konkurenci obsadil Jihomoravský kraj celkově sedmé místo.
Třídenní plavecké soutěže se uskutečnily od pondělí 15. do středy 17. června v padesátimetrovém bazénu na Slovanech. Plavecký program byl rozdělen do šesti půldnů a plaval se finálovým způsobem. Ve čtyřiadvacetičlenné výpravě plavců z jižní Moravy startovali rovněž čtyři Znojmáci. Měli na programu třináct startů, dvanáctkrát se kvalifikovali do finálových závodů. Všechny starty zaplavali v osobních rekordech.
Jihomoravané získali šest zlatých, pět stříbrných  a sedm bronzových medailí. O zlaté medaile se postaral znojemský borec Adam Hlobeň, který se stal se šesti zlatými medailemi nejúspěšnějším sportovcem této olympiády. Z výsledků vybíráme výkony znojemských plavců.