Hokejista Roman Sechovec se ohlíží za kariérou

ohlédnutí SechovcoviCelá plejáda výkonnostně velmi dobrých hokejistů se narodila a vyrůstala ve Znojmě. Jenže zdaleka ne všem bylo z různých důvodů umožněno, aby se prosadili v těch nejvyšších patrech českého hokeje. Borci jako např. Procházka, Sklenář, Havlík, Kacetl či Pláněk to štěstí měli, ale celá řada jejich kolegů se musela spokojit s hokejem v nižších soutěžích, kde se prosadili a patřili mezi hráče nejspolehlivější. Silná sestava se shodou okolností nakonec sešla v týmu Žihadel z nedalekých Moravských Budějovic. Jedním z nich byl i Roman Sechovec, který si solidní výkonnost udržel až dodnes.

Kolik sezón odehrála znojemská ekipa v Moravských Budějovicích za Žihadla a kdo z hráčů u toho konkrétně byl?

Za Moravskobudějovická Žihadla jsem odehrál deset sezón. Těch hráčů bylo opravdu hodně. Nerad bych na někoho zapomněl. Ze Znojmáků to byli hlavně Ruda Cakl, který nás následně i trénoval, Jirka Prkna, Lukáš Boudný, Miloš Langmann, Petr Jaskula a Roman Barták. Z Třebíčáků pak hlavně Jirka Oliva, Martin Frühauf, bratři Dusíci, z Jihlaváků Jiří Cihlář a mnoho dalších.

Spolu s třebíčskými hokejisty jste patřili k tahounům mužstva. Souhlasíte?

Ano i ne (smích). Byl jsem tam dlouho a tak doufám, že mě tam nedrželi jen do počtu. Avšak největším tahounem je vždy celý tým, který musí být složen nejen ze střelců, ale i poněkud méně nápadných bojovníků v poli. Vždy to musí být vyvážené a klapat po všech stránkách, jinak nic nevyhrajete.

Kdo vás tehdy trénoval a jak jste se na moravskobudějovickém ledě cítili?

Když jsem přišel do Moravských Budějovic byla na trenérském postu velká persona českého hokeje Stanislav Neveselý. Měl velké zkušenosti z ligové Dukly Jihlava a v neposlední řadě také obrovský zápal pro hokej, který na nás přenášel. Potom nás trénovali další výborní hokejisté Milan Chalupa, Oldřich Válek, Rudolf Cakl a Jiří Rech.

 

Celý rozhovor najdete v papírovém vydání Znojemského týdne ze 20. června.