Hokejista Štach na Znojmo rád vzpomíná

Živit se hokejem bývá snem snad každého českého kluka. A když se jim to podaří, bývají spokojeni i přes různá omezení, která museli na úkor této krásné hry obětovat. Jedním z konkrétních příkladů je hokejová anabáze obránce Lubomíra Štacha, který pochází z Valašska a dlouhá léta hrával ve Znojmě. Nyní v EBEL hájí barvy rakouského Innsbrucku spolu s krajany Ondrejem Šedivým a Patrikem Nechvátalem. Zajímaly nás některé jeho postřehy z atraktivního olympijského města v Alpách, které dnes vám nabízíme.

 

V posledním utkání ve Znojmě jste sice prohráli na samostatné nájezdy, ale „exznojemští“ borci Štach i Šedivý se v důvěrně známém prostředí předvedli ve velmi dobrém světle. Oba byli na ledě hodně vidět a oba se také blýskli góly. Jak jste se na svém bývalém působišti cítili a jak vás přijali diváci?

Cítil jsem se dobře. Znojemští fanoušci jsou jedni z nejlepších a moc rád jsem se na zimák zase podíval a nasál tu krásnou atmosféru. Za gól jsme s Ondrejem samozřejmě rádi.

Jak jste se v Innsbrucku vyrovnával se změnou prostředí, co pro vás bylo nejtěžší?

Myslím, že jsem zapadl dobře, je tady super parta a vynikající trenér. Problém jsem měl jen s orientací ve městě, ale postupem času jsem se tu zabydlel, takže teď už mám mnohem větší přehled a město si užívám.

 

Drží česká trojka Nechvátal – Štach – Šedivý pospolu i mimo led?

S Ondrejem jsme sousedi, jezdíme spolu každý den na tréninky, takže se dá říct, že jsme spolu neustále. Oba to bereme jako velkou výhodu, trávíme spolu hodně času i večer – hrajeme karty, playstation a občas proběhne i lehká degustace valašské slivovice (smích). Nebo když někomu něco chybí v kuchyni, víme, že můžeme ťuknout na protější dveře. S Patrikem sousedím zase v kabině a každý den máme co probrat, je s ním velká sranda.

V čem vám prospívá pobyt v jiné zemi, v jiném klubu?

Ve Znojmě jsem se již cítil okoukaný a potřeboval jsem změnu. V cizině je na mě samozřejmě větší tlak než na domácí hráče, ale myslím, že to zatím zvládám celkem dobře. V klubu se nám snaží ve všem pomoct a taky podmínky, které nám zde vytváří, jsou výborné (doktoři, fyzioterapeut, kondiční trenér).

 

S kým ze spoluhráčů si v kabině nejvíc rozumíte po povahové i sportovní stránce?

Nejvíce samozřejmě s krajany, ale i ostatní kluci jsou super. Kdybych měl jmenovat jednoho, tak by to byl kapitán Tyler Spurgeon, který má stejný smysl pro humor jako my.

Jak relaxujete a jak trávíte volné chvíle v Alpách?

Když je volný den, tak hodně cestujeme po okolí. Je tu opravdu nádherně a moc si to s manželkou užíváme (viz foto). Nejvíce se nám líbí asi centrum města, především teď před Vánocemi. Často jezdíváme i do Seefeldu na wellnes.

Celý rozhovor najdete v tištěné podobě Znojemského týdne a na: https://www.alza.cz/media/znojemsky-tyden-znojemsky-tyden-49-2017-d5224854.htm?o=1