Hokejisté si zahráli ma turnaji ve Švýcarsku

HokejistéO víkendu absolvovali hokejoví Orli Znojmo dva zápasy v rámci Lehner Cupu ve Švýcarsku. Do Znojma se vrací s bilancí jednoho vítězství na samostatné nájezdy a jedné prohry.
EV Zug – Orli Znojmo 1:2 SN
V úvodním duelu čekal na Orly tradiční domácí celek EV Zug, z akterý v minulosti nastupovali i známí čeští hokejisté, například Ivan Hlinka, Vladimír Růžička či Ladislav Lubina. Znojemští, za které už nastoupila kanadská posila Colton Yellow Horn si vytvořili od začátku zápasu převahu, ale nedokázali ji přetavit v góly, naopak v 6. minutě je od inkasování zachránila tyčka. Konstrukce pak zvonila i na druhé straně po střele Šuláka. Přes řadu šancí se bezbrankový stav dlouho neměnil. Až ve 40. min. se ujala Regušova dorážka a Znojmo vedlo.
V poslední části, když chybělo do konce něco přes dvě minuty, dokázali domácí vyrovnat, a tak následovalo prodloužení, ve kterém gól ale nepadl. A tak musely rozhodovat samostatné nájezdy.
V nich předvedl své umění znojemský gólman Nechvátal. Nepustil za svá záda ani jeden ze čtyř pokusů Švýcarů, a protože v dresu Orlů se trefili Yellow Horn a Šedivý, z výhry se mohli radovat Znojemští.
Třetiny: 0:0, 0:1, 1:0 – 0:0. Branky a nahrávky: 58. Grossmann (Ramholt, Sondell) – 40. Rehuš (Lattner, Štach), rozh. náj. Šedivý. Rozhodčí: Kurmann, DiPietro – Abegglen, Gnemmi. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1.
Zug: Bader – Ramholt, Schlumpf, Alatalo, Sondell, Blaser, Erni, Morant, Grossmann – Lammer, Thibaudeau, Peter, Suri, Holden, Schnyder, Immonen, Marchon, Bürgler, Forrer, Zangger, Bouchard
Orli Znojmo: Nechvátal – Štach, Biro, Šulák, Stehlík, Kousalík, Bořuta, Nemčík – Tomas, Rehuš, Číp – Yellow Horn, Fiala, Lattner – Šedivý, Bartoš, Abdul – Beroun, Šeda, Novák

Ambri Piotta – Orli Znojmo 4:2
Druhý zápas se od začátku vyvíjel daleko lépe pro Švýcary. Ti šli do vedení ve 14. minutě brankou českého krajánka Lhotáka a do první přestávky přidali ještě jednu trefu. A v tomto duchu pokračovali hráči Ambri Piotta i v prostřední třetině. Ve 27. min. skóroval Giroux a o minutu později Lauppen. To už vypadlo se Znojemskými hodně špatně, zvláště, když Švýcaři měli výhodu trestného střílení. Ale gólman Orlů Fučík je zneškodnil a zavelel k obratu. Ten sice nebyl dokonaný, ale Znojemští alespoň upravili nepříznivý výsledek. Domácím už nepovolili žádný gól a sami ve 39. min. snížili Štachem. Ve 48. min. se pak trefil ještě Šulák, ale to už bylo, co se gólů na obou stranách týče, vše.

Třetiny: 2:0, 2:1, 0:1. Branky a nahrávky: 14. Lhoták (Laupper), 18. Monnet (Bastl, Mäenpää), 27. Giroux (Pestoni, Mäenpää), 28. Lauppen (Berger) – 39. Štach (Rehuš, Tomas), 48. Šulák (Yellow Horn, Bartoš). Vyloučení: 3:4. Využití: 1:2. Diváků: 600.
Ambri Piotta: Zurkirchen (31. Chmel) – Gautschi, Sidler, Fora, Mäenpää, Berger, Zgraggen, Birbaum, Trunz – Giroux, Monnet, Lhoták, Hall, Pestoni, Bianchi, Fuchs, Stucki, Emmerton, Bastl, Kamber, Lauper.
Orli Znojmo: Fučík – Štach, Biro, Šulák, Stehlík, Kousalík, Bořuta, Nemčík – Tomas, Rehuš, Číp – Yellow Horn, Fiala, Lattner – Šedivý, Bartoš, Abdul – Beroun, Šeda, Novák.

FOTO : Kapitán Orlů Znojmo Jiří Beroun povede po čtyřech zápasech na ledě soupeřů v úterý letos poprvé v přípravě svůj tým před domácí publikum.