Hokejová reprezentace ve Znojmě: Po debaklu vysoké vítězství

Kvě 3rd, 2016 | By | Category: Sportovní zprávy

hokejJako noc a den. Taková byla dvě vystoupení hokejové reprezentace České republiky ve Znojmě. zatímco v tom prvním ve středu vysoko prohrála 2:7, v tom druhém téměř shodným výsledkem vyhrála. Švédům vrátila půjčených sedm gólů a sama naopak inkasovala jen jednou. Dvěma brankami se v druhém zápase blýskl také exznojemský Richard Jarůšek, který nastupoval ve čtvrté lajně, které se v pátek velmi dařilo.
V první zápase šel sice český tým rychle do vedení 2:0, pak už se ale trefovali jen Švédové, kteří po dvou třetinách vedli 3:2 a v poslední přidali ještě čtyři branky navrch. „Nebylo to dobré. Hráli jsme jen dvacet minut. Neřekl bych, že nás Švédové překvapili, nebo že byli o tolik lepší. To my jsme nehráli dobře. Musíme být disciplinovanější a nedělat fauly v útočném pásmu. Ale měli jsme s Davidem Pastrňákem za sebou jen jeden trénink, věřím, že příště už to bude lepší,“ konstatoval Tomáš Plekanec, největší hvězda českého výběru.
A pátek mu dal za pravdu. Češi šli podobně jako ve středu poměrně brzy do dvoubrankového náskoku a když v polovině zápasu soupeř snížil, tentokrát se nepoložili a naopak si otevřeli na znojemském ledě střelnici a postupně zvyšovali až na konečných 7:1. Premiérovou brankou v reprezentaci se blýskl David Pastrňák vedle Tomáše Plekance druhá zámořská hvězda týmu. Pastrňák přitom nedal trestné střílení, ale na první gól v reprezentačním dresu stejně dlouho nečekal. „Jsem rád, že to přišlo tak brzo. Mohu teď mít čistou hlavu a hokej si užívat. Puk jsem si schoval a vezmu ho domů mámě. Ta má všechny moje suvenýry, tak jí teď jeden přibude,“ konstatoval David Pastrňák. Ten si pochvaloval spolupráci celé trojky, ve které nastoupil s Plekancem a Červenkou. „Kluci jsou světoví hráči, hrajeme se mi s nimi výborně. Ani jsem pořádně nesledoval vývoj skóre. pak jsem mrkl nahoru a svítila tam sedmička. To bylo úžasné,“ usmíval se po druhém zápase ve Znojmě Pastrňák.

ČR – Švédsko 2:7
Třetiny: 2:1, 0:2, 0:4. Branky a nahrávky: 6. Zohorna (Gulaš), 10. Koukal (Kempný) – 16. Rosén (Gynge), 28. Hultström (Forsling, Rosén), 38. Cehlin (Martinsson, Omark), 47. Nygren (Omark), 47. Cehlin (Omark), 59. Rosén (Hultström), 59. Backlund (Omark, Sörensen). Rozhodčí: Anisimov, Ravodin – Gebauer, Lederer. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:3. Diváků: 3642.
Česká republika: Furch – Jeřábek, Jordán, Kundrátek, Kempný, Hrabal, Kolář, Zámorský, Voráček – Pastrňák, Plekanec, Červenka – Kašpar, Koukal, Vincour – Gulaš, Kovář, Zohorna – Sekáč, Filippi, Zaťovič – Kubalík.
Švédsko: Fasth – Larsson, Gustafsson, Johansson, Fransson, Forsling, Hultström, Martinsson, Nygren – Cehlin, Backlund, Omark – Klasen, Wennberg, Westerholm – Gynge, Rosén, Sörensen – Sandberg, Ljungh, Sjögren – Wallmark, Tedenby.

ČR – Švédsko 7:1
Třetiny: 2:0, 1:1, 4:0. Branky a nahrávky: 1. Červenka (Jeřábek, Jordán), 13. Pastrňák (Červenka, Plekanec), 35. Kašpar (Kundrátek, Polášek), 51. Šimek (Birner, Kovář), 51. Jarůšek (Doudera), 53. Birner (Řepík, Šimek), 57. Jarůšek (Kousal, Doudera) – 30. Backlund (Cehlin). Rozhodčí: Anisimov, Ravodin (oba RUS) – Lhotský, Svoboda (oba CZE). Vyloučení: 8:8, navíc Sandberg (SWE) 10 minut a do konce utkání. Využití: 2:1. Diváků: 4 400 (vyprodáno).
Česká republika: Francouz – Jeřábek, Jordán, Šimek, Kolář, Kundrátek, Kempný, Doudera, Polášek – Pastrňák, Plekanec, Červenka – Řepík, Kovář, Birner – Kašpar, Filippi, Kubalík – Jarůšek, Kousal, Zohorna – Zaťovič.
Švédsko: Fasth – Gustafsson, Larsson, Fransson, Burnström, Forsling, Hultström, Johansson, Martinsson – Omark, Backlund, Cehlin – Klasen, Wennberg, Norman – Sörensen, Rosén, Tedenby – Lundberg, Wallmark, Sandberg – Gynge, Ljungh.