Hořel nakladač, karavan i bouda

Hořel nakladač, karavan i bouda 1

Kromě hořící trávy zaměstnal minulý týden hasiče požár nakladače ve Velkém Karlově. K ohni ve středu ve tři čtvrtě na dvě odpoledne vyjeli profesionální hasiči ze Znojma a z Hrušovan nad Jevišovkou společně s dobrovolnými hasiči z Božic. Požár se jim podařilo uhasit zhruba za tři čtvrtě hodiny od jeho ohlášení.

O den později začal v Šatově krátce před desátou večer hořet karavan, který stál v jedné ze zahrad. Oheň za půl hodiny od jeho ohlášení zlikvidovali profesionální hasiči ze Znojma spolu s místní jednotkou.

Odpad v plechové boudě ve Znojmě, kterou obýval bezdomovec, se vznítil Na Bílou sobotu před sedmou večer. V době příjezdu jednotky ze znojemské požární stanice v ní nikdo nebyl. Hasiči oheň během několika minut zlividovali. „Při požárech ve Velkém Karlově, v Šatově a ve Znojmě, ani při jejich hašení nebyl nikdo zraněn. Příčiny všech jsou zatím v šetření,“ informoval mluvčí jihomoravských hasičů David Jirouš.

K menšímu požáru potravin na sporáku došlo v úterý před půl desátou večer na sídlišti v jednom z panelových domů v Krylově ulici ve Znojmě Příměticích. Oheň během několika minut uhasili znojemští profesionální hasiči společně s jednotkami ze Suchohredl a Chvalovic.

Hašení nakladače ve Velkém Karlově.

FOTO: Hasiči JMK