Hořelo ve dvou domech i u stadionu

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Požár stropní konstrukce rodinného domu v Našiměřicích zaměstnal o státním svátku v pátek 28. října profesionální hasiče ze Znojma a Moravského Krumlova i jednotky dobrovolných hasičů z Miroslavi, Olbramovic a Rakšic. „Hasiči zasahovali v dýchacích přístrojích na půdě přízemního rodinného domu, kde byla ohněm zasažena dřevěná konstrukce stropu o rozměru zhruba jeden krát dva metry. Na odvětrávání objektu použili přetlakovou ventilaci. Hořet začalo po půl desáté večer kvůli závadě na krbové vložce,“ informovala mluvčí jihomoravských hasičů Pavla Pražáková. Doplnila, že dosud nebyla upřesněna výše škody, která se bude pohybovat v řádu deseti tisíců korun. V šetření je i příčina požáru. Kouře se nadýchal majitel domu, který nepotřeboval ošetření zdravotníků záchranné služby.

O dva dny dříve, ve střetu 26. října vpodvečer, hořelo v prodejně hokejových suvenýrů, která je v budově vedle zimního stadionu ve Znojmě na Dvořákově ulici. Ve stejnou dobu na stadionu probíhal hokejový zápas Orlů. „V prostoru prodejny se nikdo nenacházel. Nebylo zapotřebí evakuovat nikoho z návštěvníků hokejového utkání, protože prodejna není přímo spojená se stadionem,“ sdělila Pražáková. Předběžná příčina požáru zatím není známa. Na jejím určení spolupracují vyšetřovatelé hasičů s policisty. Stejně tak dosud nebyla stanovena výše škody. Podle neoficiální a nepotvrzené informace mělo jít o závadu na počítači.

Čtyři jednotky hasičů zasahovaly v pondělí ráno u požáru neobydleného domu v Čejkovicích. Plameny zničily střechu nad obytnou částí přízemního domu a také průjezd. Hasiči zabránili rozšíření požáru na sousední domy v řadové zástavbě. Příčinou požáru byla zřejmě technická závada na elektroinstalaci. Předběžná škoda je asi 300 tisíc korun.

 

Požár domu v Čejkovicích.

FOTO: Hasiči JMK

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

horely-5

horely-2