I. Slabáková z Moravanky má nejraději řízky

slabakova2

Když se řekne Moravanka, vybaví se posluchači nejen krásná a usměvavá slečna či paní ale také třeba název moravské kapely. Ta už od roku 1971 těší své posluchače. Desítky hitů, které si zpívají jak mladí tak staří, stovky a tisíce koncertů ve všech částech naší země, ale i ve světě. Na všech nechyběla ani manželka dirigenta Ivana Slabáková. Ta nejen s kapelou zpívá, ale jejich koncerty i uvádí. O minulém víkendu zazpívaly i stovkám hostů na Dni otevřených dveří v Jevišovicích. A i když měla za sebou hodinu a půl zpívání, odpověděla nám na několik otázek.

Jak se vám líbí na Znojemsku? Jezdíte sem poměrně často a rádi?

Znojemsko, to je náš velmi oblíbený kraj, my všichni milovníci vína to tady známe a máme to tady strašně rádi. Tady v Jevišovicích v Domově seniorů jsem však byla poprvé a velice mě překvapilo, jak je to tady krásné. Ten par a okolí, a musím říct, že jsme dostali tady v domově i dobrou mňamku, takže se tu i moc dobře vaří. Hezky se tady o všechny starají.

Moraváci rádi víno, co vy? A znojemské znáte?

No Znovín Znojmo. No kdo by neznal samozřejmě. Jsem hrdá na to, že jsem mohla ochutnat tato vína a dokonce jsem byla dvakrát na ochutnávce v Louckém klášteře. Je to tam taky moc krásné.

Stále zpíváte, moderujete, máte pořad v rozlase i televizi. Jak relaxujete, jak dáváte odpočinout hlasu?

Já doma mlčím! (široký úsměv). Prostě když jke ten hlas zdravý, tak to snese to zatížení. Horší je když nachladne ochraptí. Ale i tak, věřili by jste že to zpívání jde snáz!Hlasová hygiena je důležitá a pak ten odpočinek, tedy hlasový klid. Pak je všechno v pořádku.

Rozhovor pokračuje ve 37. čísle Znojemského týdne.

slabakova1