J.Kirschner: Před koncertem vždy lituji, že jsem si nevybrala jiné povolání

kirschner

Městské divadlo ve Znojmě se ve středu zaplnilo fanoušky slovenské zpěvačky Jany Kirschner. Před samotným koncertem vystoupil nadějný slovenský zpěvák Peter Ariston a po krátké pauze už následoval koncert očekávané Jany Kirschner, která dokázala vytvořit svým přirozeným vystupováním a nenucenou komunikací s diváky rodinnou atmosféru. Její písně s krásnými básnickými texty, ale také show nejrůznějších ,,nástrojů“ hudebního doprovodu, např. pingpongových míčků či přelévání vody v akváriu a Janin živelný tanec vykouzlily působivou poetiku. Zaslouženě byla Jana Kirschner se svými muzikanty odměněna bouřlivým potleskem a také květinou od ředitele Znojemské besedy Františka Koudely.

Jaký máte pocit ze svého koncertu ve Znojmě?

Koncert jsem si užila náramně. Už když jsme sem s kapelou přijeli, měla jsem pocit, že to zde bude fungovat. Je to určitě tím, že lidé jsou tady zvyklí chodit na koncerty. Byli od začátku skvělí! Koncert ve Znojmě byl jednoznačně jeden z nejlepších na tomto turné.

Jste v našem městě poprvé?

Už jsem zde vystoupila před dvěma lety na Znojemském historickém vinobraní, ale v městském divadle jsme poprvé. Je to nádherný prostor. Doufám, že se sem někdy zase vrátím.

Dvouhodinový koncert, na kterém nejen zpíváte, ale i tančíte a zapojujete do zpěvu diváky, je jistě náročný. Cítíte se potom unavená nebo naopak nabitá energií?

Po koncertě nikdo z kapely nechce jít spát. Máme mnoho energie. Unavení jsme před koncertem, protože když vyjedete na turné, režim je velmi přísný a muzikanti si na něj musí zvyknout. Snídaně, kolem jedenácté hodiny už odchod, zvuková zkouška a až do koncertu jsme v divadle. Ač se to nezdá, je to náročné. Před koncertem si vždy říkám: ,,Proč jsem si nevybrala jiné povolání? Proč nejsem třeba sekretářka?“ (smích) Pak ale přijdeme s muzikanty na podium a tyto myšlenky hned zmizí.

Celý rozhovor najdete ve 44. čísle Znojemského týdne.