Jan Grois: Nejsem typický politik

rozhovor-grrois-2

Místostarostu Znojma a kandidáta do zastupitelstva Jihomoravského kraje Jana Groise jsme potkali na závodech Dračích lodí. A tak jsme se rovnou zeptali na pár otázek.

Není moc obvyklé dělat rozhovory s  politiky na sportovních akcích, kteří se jich přímo účastní jako závodníci. Většinou politici jen hází úvodní buly nebo závody slavnostně odstartují. Jak jste se k  závodům dračích lodí dostal?

Domluvili jsme se s  několika přáteli, že si uděláme hezké sportovní odpoledne. Na dračích lodích totiž nejsem poprvé, jezdíval jsem dříve, a tak jsem se k  nim chtěl vrátit. Program sice má každý z  nás hodně nabitý, ale není nad to udělat si pár hodin volna a užít si s  přáteli trochu legrace.

I v  období náročné kampaně jste si našel čas? Neberte to špatně, ale politici v  době kampaně jsou najednou všichni aktivní sportovci, kuchaři a kameloti letáků a buchet.

Víte, nejsem typický politik v  tom, že bych se zavíral na úřadě v  kanceláři a s  občany se stýkal jen tam. Rád se s  lidmi vidím osobně, protože osobní kontakt ničím nenahradíte. A co se týče sportu – sportuju pravidelně a v  současné době bych si život bez pohybu nedokázal představit. Jsem strůjcem myšlenky letošního závodu ve výběhu na radniční věž Znojmo Extreme 790, kterého jsem se jako závodník také účastnil. A i když bylo dost běžců rychlejších než já, nevadilo mi to. Sport je dřina a vyhrát může jen ten nejlepší.

V  politice nejste žádným nováčkem. Místostarostu děláte již šest let. Jak byste zhodnotil svou dosavadní politickou kariéru?

Nemluvil bych přímo o kariéře, ale nazval bych to spíš funkcí, kterou vykonávám a ke které mi dali občané a zastupitelé mandát. Starám se o školství, kulturu a sport, a pokud bych měl něco vyzdvihnout, tak fakt, ……