Jan Hirt: Byla to úspěšná sezóna

hirt 5

Rekordní počet 2 630 cyklistů se v sobotu postavil na start cyklistického závodu Znojmo Burčák Tour Kooperativy, který se jel v rámci seriálu Kolo pro život. Mezi nimi byla i velká hvězda naší cyklistiky, Jan Hirt, dvanáctý muž letošního Giro d ´Italia, který ohlásil přestup z polské stáje CCC Sprandi Polkowice do elitního týmu Astana. Nejen o tomto přestupu jsme se s moravskobudějovickým rodákem před závodem bavili.

Není moc obvyklé, aby takhle elitní silničář startoval, na masovém závodu horských kol. Co vás do Znojma přivedlo?

Já už mám teď na konci sezóny volnější program, a tak se nebráním zajet si nějaký závod na bikách. Takže jsem se mohl podívat do Znojma. Navíc mě podporuje Autodružstvo Znojmo. Jeho majitel František Molík mi zavolal, jestli tady nechci startovat a já jsem s tím neměl problém.

Dnes se jelo i mistrovství světa horských kol, nelákalo vás si odskočit spíš tam, podobně jako to před rokem udělal Peter Sagan?

Ne, vůbec (smích). Já takové ambice nemám. Nikdy jsem ani závod na horských kolech nejel, takže je to pro mne tady ve Znojmě premiéra. V žádný velký výsledek ani nevěřím (Jan Hirt dojel nakonec čtvrtý).

Velké výsledky jste ale dosáhl letos na silnici. Asi musíte být spokojený nejen s nimi ale i s přestupem do špičkového týmu Astany…

Letos mi končila smlouva v CCC, takže jsem potřeboval na začátku sezóny zamakat, abych si zajistil novou a povedlo se to do Worldtourové Astany, takže to pro mne byla pozitivní sezóna.

 

Celý rozhovor najdte v tištěné podobě Znojemského týdne a na: https://www.alza.cz/media/znojemsky-tyden-znojemsky-tyden-37-2017-d5112202.htm?o=1

hirt 2 hirt 3 hirt 4 jan Hirthirt 0