Jan Hirt pomohl Kreuzigerovi k 6. místu na MS

Říj 1st, 2018 | By | Category: Sportovní zprávy, Zpravodajství

Rakouský Innsbruck zažil snad nejtěžší závod, jaký cyklistické mistrovství světa ve svých dějinách nabídlo. Nejen, že byl 265 km dlouhý, ale celkové převýšení bylo téměř 5 km. Bylo to v podstatě jako vyjet od mořského pobřeží na Mont Blanc. A největší bonbónek přišel v závěru etapy, kdy museli cyklisté absolvovat tzv. Dálnici do pekla neboli cestu z Innsbrucku do strmého kopce, který měl 28 procent stoupání. A jedním z hrdinů tohoto extrémního šampionátu byl i moravskobudějovický cyklista Jan Hirt. Ten v etapě pomáhal lídrovi našeho týmu Romanu Kreuzigerovi a zůstal s ním až právě do tohoto pekelného kopce. Pak už to bylo na Kreuzigerovi, který nakonec skončil šestý. Jan Hirt následně protnul cílovou čáru na 17. místě a potvrdil na mistrovství světa své excelentní vrchařské kvality, které v průběhu celé sezóny obětoval ve prospěch týmu Astany.
Kreuzigerovo 6.místo je vůbec nejlepším umístěním českého reprezentanta v nejprestižnějším závodě mistrovství světa, Jan Hirt se v tomto žebříčku svou 17. příčkou zařadil na historické třetí místo.