Jan Hirt zatím na Giru pracuje pro tým

Podruhé v životě můžeme na slavném cyklistickém závodě Giro d´Italia sledovat výkony cyklisty z Moravských Budějovic Jana Hirta. Jeho role letos je ale poněkud odlišná od té v minulém roce, a tak jej zatím nevidíme v popředí celkového pořadí.

Jan Hirt před letošní sezónou vyměnil svítivě oranžový dres stáje CCC Sprandi Polkowice za podobně zářivý, ovšem modrý trikot Astany, tedy elitního týmu s těmi nejvyššími ambicemi. Jan Hirt by zde měl plnit roli špičkového horského domestika, což předvedl v náročném pětidenním závodě Kolem Alp, kde se držel po boku Chrise Frooma a pomohl svým kolegům k několika etapovým vítězstvím. Sám se pak postavil na stupně vítězů v páté, závěrečné etapě, když dojel třetí.

Jeho vystoupení na Giru poznamenal nezaviněný pád v závěru 5. etapy, kdy musel měnit kolo a nabral ztrátu přes deset minut. O celkové pořadí ale v tomto případě Hirtovi nejde a pro dílčí úspěch v podobě nějakého etapového pódia může být naopak velká ztráta za těmi nejlepšími výhodou.

Hirtovy chvíle by tak měly teprve přijít v horských etapách, kde zatím pomáhá svým kolegům z týmu jako tomu bylo například v sobotu či v neděli a úplný závěr už poněkud vypouští, aby ušetřil síly do dalších náročných kopců.

 

Více článků o sportu v tištěné podobě Znojemského týdne a na: https://www.alza.cz/media/znojemsky-tyden-znojemsky-tyden-20-2018-d5320545.htm