Jan Lattner se o jubileu dozvěděl z kostky

Říj 23rd, 2017 | By | Category: Rozhovory, Sportovní zprávy

Hokejoví Orli odehráli o víkendu dvě domácí utkání. A obě prohráli v prodloužení. S Fehérvárem 2:3 a s Bolzanem 3:4. V tom prvním si Jubilejní 400. zápas v dresu Orlů připsal Jan Lattner a okořenil ho parádním gólem, podobně jako o den později proti Bolzanu. Urostlého univerzála, který může hrát jak v obraně tak v útoku, jsme požádali o rozhovor.

Jak byste okomentoval zápas s Fehérvárem?

Co na to říct. Prohráli jsme s posledním týmem tabulky. Byl to z naší strany velmi špatný zápas. Přistoupili jsme k němu tak, jak nikdy přistupovat nesmíme. To je důvod, proč jsme prohráli.

Před tím jste vysoko prohráli s Lincem…

Tam rozhodla první třetina, kdy jsme inkasovali dvě branky za sebou a měli jsme hodně vyloučení, kdy soupeř přesilovky dokázal využít a to ten zápas rozhodlo. Nebylo to vyloženě tak že by nás přehráli, výsledek tomu úplně neodpovídá. Zápas začal z naši strany špatně a jak jsem řekl jim tam padalo vše a my jsme jim to strašně usnadnili.

Vás mohou aspoň těšit dva krásné góly, které jste v těchto zápasech vstřelil. Nejprve k tomu v Linci od modré…

Když jsem dával gól v oslabení na 3:2, tak jsme hned inkasovali a tam se to zlomilo. Nám se moc nedařilo a jim tam padalo skoro vše ale i takové zápasy k hokeji patří.

A to sólo proti Fehérváru?

V pásmu nás vyháněl jejich hráč. Dostal jsem se do rychlosti, on mě soupeř i trochu popostrčil. Udělal jsem kličku a se štěstím jsem projel a překonal gólmana.

V tomto zápase jste slavil 400. utkání v dresu Orlů. Měl jste to spočítané?

Abych řekl pravdu, ani jsem o tom nevěděl. Poprvé jsem to zjistil až při zápase, kdy se to objevilo na kostce. Ale 400. zápas bych si představoval jinak. Měli jsme vyhrát, abych tím jubileum oslavil.