Jan Lattner se o jubileu dozvěděl z kostky

Hokejoví Orli odehráli o víkendu dvě domácí utkání. A obě prohráli v prodloužení. S Fehérvárem 2:3 a s Bolzanem 3:4. V tom prvním si Jubilejní 400. zápas v dresu Orlů připsal Jan Lattner a okořenil ho parádním gólem, podobně jako o den později proti Bolzanu. Urostlého univerzála, který může hrát jak v obraně tak v útoku, jsme požádali o rozhovor.

Jak byste okomentoval zápas s Fehérvárem?

Co na to říct. Prohráli jsme s posledním týmem tabulky. Byl to z naší strany velmi špatný zápas. Přistoupili jsme k němu tak, jak nikdy přistupovat nesmíme. To je důvod, proč jsme prohráli.

Před tím jste vysoko prohráli s Lincem…

Tam rozhodla první třetina, kdy jsme inkasovali dvě branky za sebou a měli jsme hodně vyloučení, kdy soupeř přesilovky dokázal využít a to ten zápas rozhodlo. Nebylo to vyloženě tak že by nás přehráli, výsledek tomu úplně neodpovídá. Zápas začal z naši strany špatně a jak jsem řekl jim tam padalo vše a my jsme jim to strašně usnadnili.

Vás mohou aspoň těšit dva krásné góly, které jste v těchto zápasech vstřelil. Nejprve k tomu v Linci od modré…

Když jsem dával gól v oslabení na 3:2, tak jsme hned inkasovali a tam se to zlomilo. Nám se moc nedařilo a jim tam padalo skoro vše ale i takové zápasy k hokeji patří.

A to sólo proti Fehérváru?

V pásmu nás vyháněl jejich hráč. Dostal jsem se do rychlosti, on mě soupeř i trochu popostrčil. Udělal jsem kličku a se štěstím jsem projel a překonal gólmana.

V tomto zápase jste slavil 400. utkání v dresu Orlů. Měl jste to spočítané?

Abych řekl pravdu, ani jsem o tom nevěděl. Poprvé jsem to zjistil až při zápase, kdy se to objevilo na kostce. Ale 400. zápas bych si představoval jinak. Měli jsme vyhrát, abych tím jubileum oslavil.

 

Celý rozhovor najdete v tištěné podobě Znojemského týdne a na: https://www.alza.cz/media/znojemsky-tyden-znojemsky-tyden-43-2017-d5144808.htm?utm_source=web&utm_medium=personal&utm_campaign=web_personal_B_homepage_alza_carousel_doporuceno-primo-pro_MAG01270