Jaroslavický rybník vydal své rybí nájemníky

jaroslavický rybníkjaroslavický rybník 2jaroslavický rybník 1

Tisíce přihlížejících mohlo v uplynulém týdnu na jaroslavickém rybníku zažít ten každoroční předvánoční rituál. Desítky mužů ve vysokých gumákách dlouhých nepromokavých pláštích pod vedením zkušených vedoucích několikrát za den předvedlo zátah a posléze i třídění kaprů, tolstolobiků, amurů a jiných ryb, které v uplynulém roce právě v tomto rybníku přibíraly na váze.

„Letošní rok byl spíše průměrný. I když počasí nám vyloženě nepřálo. To horko bylo spalující i pro ryby,“ potvrzuje vedoucí jaroslavického střediska Martin Kozlík.“Letos to ještě jde a na vánoční trh bude ryb v dobré kvalitě a dostatek, hůř by mohlo být v tom roce následujícím, uvidíme,“ zamýšlí se vedoucí Kozlík. Na vánoční, převážně domácí trh letos dodají něco kolem 2 600 metráků kapra, 200 metráků tolstolobika a 60 metráků amura.

„Pro fajnšmekry a milovníky ryb nabídneme i asi 10 metráků štik, sumců a candátů,“ vypírává dále vedoucí. ten si letos pochvaloval i návštěvnost. Byť zvláště na konci týdne byla ráno mlha, že by se doslova dala krájet, přesto se posléze ukázalo sluníčko a to přilákalo k hrázi rybníka tisíce lidí. Nechyběly mezi nimi stovky dětí ze škol z celého regionu.