Je to jen kousíček z mozaiky, nabádá k ostražitosti trenér Šimíček

Led 30th, 2017 | By | Category: Rozhovory, Sportovní zprávy, Zpravodajství

šimíček

Na střídačce si mohl po skončení zápasu s Villachem trenér Orlů Radim Šimíček zhluboka oddechnout. Jeho svěřenci totiž dokázali v důležitém utkání svého soupeře porazit 4:2 a vystřídali jej na druhém místě ve skupině o postup do play-off. Znojemský kouč si pochvaloval přístup svých svěřenců, dobře však ví, že vyhraná je pouze dílčí bitva, válka ještě ne.

Trenére, zvládli jste velmi důležité utkání v boji o play-off. Čítám, že s výkonem budete spokojený?

Utkání se pochopitelně hodnotí dobře, podali jsme stejně dobrý a kvalitní výkon jako v Grazu. Rozdíl byl v tom, že se nám povedlo proměnit šance. Jsme rádi, ale je to jen kousíček z mozaiky, kterou chceme poskládat, aby se nám podařilo dostat do play-off. Samozřejmě radost máme, je to super, ale zase rychle dolů a připravit se na další zápas.

Dva ze čtyř gólů padly jako přes kopírák, nádhernými bekhendový blafáky. Soustředí se hráči v tréninku přímo na toto zakončení?

To je spíše otázka na ně. (s úsměvem) Jsem rád, že se na zakončení soustředí, a že gól dali. Jestli se ale soustředili vyloženě na zakončení bekhendovým blafákem, to se musíte zeptat jich.

V první třetině jste jasně dominovali, góly ale přišly až ve druhém dějství…

Jsem rád, že jsme se prosadili, i když to bylo až ve druhé třetině. První třetiny nám málokdy vychází, nedaří se nám být produktivní i přes dobrý výkon. Ale i kdyby se nám to nepovedlo ve druhé, tak jsem věřil, že se to povede ve třetí části, protože jsme už od začátku přistoupili k utkání dobře. Vyplatilo se nám to.

Týmu se v základní části příliš nedařily konce zápasů, vypadá to, že už je to minulostí?

Nerad o tom mluvím, nechci něco zakřiknout. (s úsměvem) Připadá mi, že to zvládáme lépe, než když jsem přišel. Byli jsme schopni zápasy projet během dvou minut, většinou v poslední třetině.

Co se týče produktivity úřadovala třetí formace Vodný – Da Costa – Podešva. Byl její výkon tím, který rozhodl…

Líbil se mi výkon všech hráčů, kteří byli na ledě. Že se proti Villachu bodově dařilo nejvíce třetímu útoku, je super, protože tíha střílet góly není jen na jedné pětce, ale rozmělní se to. Jednou to táhne první formace, jindy zase druhá, nyní to byla třetí, tak to má být, je to kolektivní sport.

Více o znojemském sportu v papírovém vydání Znojemského týdne a v jeho elektronické podobě na https://www.alza.cz/media/search.htm?exps=znojemsk%C3%BD%20t%C3%BDden