Jevišovické Předzámčí láká i na bludiště


O tomto víkendu v sobotu 16. května se otevřou brány Předzámčí Starého zámku v Jevišovicích. Jedná se o komplex rozlehlých budov přiléhající k jevišovickému zámku, jejichž součástí je nádvoří, zahrada i vinný sklípek. Město Jevišovice do jedné z budov umístilo po rekonstrukci expozici historii města Jevišovice a jeho okolí. Má název Jevišovicko a návštěvníci zde uvidí nejen mnoho zajímavého nejen z historie Jevišovic, ale i národopisu, fauny či flóry. Starý zámek, který je ve správě Moravského zemského muzea, je rovněž veřejnosti přístupný.

Předzámčí Starého zámku je v květnu vždy otevřeno v sobotu a neděli od 10 do 12 a od 13 do 16. Od června do konce srpna se muzeum otevře denně, mimo pondělí, a to od 10 do 12 a od 13 do 16. V září bude otevřeno jen o sobotách a nedělích, vždy od 10 do 12 a od 13 do 16 hodin.

Více se dočtete ve 20. čísle Znojemského týdne, který je k dostání na novinových stáncích a v jeho internetové podobě na www.alza.cz, v sekci média a zábava, časopisy, noviny regionální.

Na historickém obrázku vpravo dole je Suchý Čert s Janem Sokolem z Lamberka, v pozadí je Starý hrad v Jevišovicích.