Jevišovičtí hasiči dostali auta za více než 3,6 milionu

O dvě vozidla se rozšířil vozový park dobrovolných hasičů v Jevišovicích. Ve čtvrtek jim byl slavnostně předán dopravní automobil Ford a cisterna Tatra T 815. Automobil pro dopravu hasičů a jejich základního vybavení za 922 tisíc korun z větší části uhradily dotace z Ministerstva vnitra a Jihomoravského kraje. Zbývající částku zaplatilo město Jevišovice. Cisternový speciál, v hodnotě zhruba 2,7 milionu korun, získal jevišovický sbor bezúplatně ze stanice v Hrušovanech nad Jevišovkou. Hasiči v nejmenším městě na jihu Moravy mají kromě těchto dvou vozů ještě dopravní automobil Avia a Tatru T 148 CAS.

Slavnosti, na které byly oba vozy požehnány, se zúčastnil Jiří Pelikán, krajský ředitel Hasičského záchranného sboru Jihomoravského kraje a Radek Chromý, ředitel znojemského územního odboru Znojmo. Starosta Jevišovic Pavel Málek při této příležitosti poděkoval Josefu Svobodovi za dlouholetou činnost v zásahové jednotce jevišovických hasičů a předal mu pamětní list (na snímku dole).

Zprávu najdete také v 3. čísle tištěné podoby Znojemského týdne, který je k dostání na novinových stáncích a v jeho internetové podobě na www.alza.cz, v sekci média a zábava, časopisy, noviny regionální.