Jiří Lábus: Každá prkna jsou někdy stabilní a jindy vratká …

Živočichář Béďa ve filmu Slunce, seno a pár facek, kouzelník Rumburak v seriálu Arabela, podváděný manžel v divadelní hře Hlava medúzy a stovky dalších rolí ztvárnil osmašedesátiletý herec Jiří Lábus. Umělec je stále věrný divadelnímu Studiu Ypsilon, s nímž nedávno hostoval v Městském divadle ve Znojmě, ve hře Vratká prkna. Ztvárnil zde nedoceněného herce a ušlápnutého manžela, kterého podvádí žena, v podání Jaroslavy Kretschmerové. Jiřího Lábuse jsme požádali o rozhovor. Umělec si však své soukromí velmi chrání a na dotazy novinářů odpovídá jen výjimečně. Rozhovor s ním po premiéře Vratkých prken před několika lety zveřejnilo divadlo Ypsilon na svých webových stránkách i v tištěném divadelním programu k uvedené hře. S laskavým svolením divadla  jsme vybrali šest ze sedmi stále aktuálních otázek a odpovědí.

Vratká prkna popisují tenkou hranici mezi realitou a divadlem. Splynula Vám někdy nějaká role s Vaším reálným životem.

Jiří Lábus: Jelikož jsem hrál často vrahy, zločince podobné úchyly, takže vlastně nikdy. A pevně doufám, že se to už nestane. I když u takového Rumburaka … ty jeho rekvizity by se mi hodily.

Více z otázek a odpovědí herce Jiřího Lábuse najdete v 17. čísle tištěné podoby Znojemského týdne, který je k dostání na novinových stáncích.