Jiří Werich Petrášek: Závist je určitá forma obdivu, ale bohužel ta nejstrašnější

Inteligentním, laskavým i peprným humorem okořeněným jiskrami erotiky sršel ve znojemské knihovně Jan Werich Petrášek. Ve svém pořadu Hovory W bavil veselými historkami z divadla, natáčení ve filmu a v rozhlase i příběhy ze života. Za doprovodu klavíristy Karla Štolby zpíval společně s Pavlem Mészároszem oblíbené písničky, a to nejen Osvobozeného divadla.  Jiří Werich Petrášek, který je synem slavného herce Jana Wericha, nechal posluchače ve Znojmě nahlédnout do svého soukromí, profese i tvorby. Je stejně, jako jeho otec nesmírně kreativní a zdědil po něm i smysl pro humor. Vtip vložil i do své letos vydané knihy Kapka do žil, kterou představil ve Znojmě. Publikace má i svoji audio verzi namluvenou hercem Janem Přeučilem.  Werichův syn je nejen literátem, publicistou, rozhlasovým moderátorem, hercem a dabérem, ale i ředitelem školy – Evropské obchodní akademie a vysokoškolským pedagogem, který učí na dvou fakultách. Před jeho humorem se dá utéct nebo ho vzít na milost. Posluchači ve Znojmě patřili do druhé kategorie a buráceli smíchem, když jim vyprávěl příhodu, jak šel koupit Český rozhlas, nebo řekl, že bude kandidovat na prezidenta, což vzápětí dementoval.  Přestože je synem slavného herce, zažil i hořké chvilky. …..

Na fotografii nahoře je Jiří Werich Petrášek se zpěvákem a nakladatelem Pavlem Mészároszem. Na snímcích dole je s klavíristou Karlem Štolbou a ředitelkou znojemské knihovny Věrou Maškovou. Poslední foto – s posluchačkou v publiku.

Více se dočtete ve 45. čísle tištěné podoby Znojemského týdne, který je k dostání na novinových stáncích a v internetové verzi  na: https://www.alza.cz/media/znojemsky-tyden-d2172728.htm?o=1.