Jméno Eliška stále vede, přidal se Jakub

 

Nejoblíbenějším jménem, které rodiče v našem regionu dávali vloni narozeným holčičkám je Eliška. Znojemské matrikářky je zapsaly celkem 19 krát. Toto jméno stálo na stupních vítězů i předloni. Druhé místo obsadila Adéla (17) a třetí Ema (15). Mezi klučičími jmény suverénně vede Jakub (31). Za ním následuje Matyáš (19), o třetí příčku se dělí Adam, Jan a Petr. Každé z těchto jmen bylo zapsáno 16 krát.

Někteří rodiče se rozhodli pro dvě jména svých potomků jako například Zbyněk Jiří, Štěpán Petr, Tobiáš Vojtěch, Martin Georg, Eliška Anna, Rozálie Ema, Terezie Agnesa, Ella Zoe, či Nora Julie. Pokud zabrousíme do historie, dvě jména byla oblíbená zejména v době národního obrození, kdy si druhé – typicky české jméno, dávali vlastenci. Naopak, za minulého režimu, před rokem 1989 nebyla dvě jména vůbec povolena. ….

Další zajímavá jména, která dávali rodiče z našeho regionu svým dětem a další informace o narozených dětech na Znojemsku najdete ve 3. čísle Znojemského týdne, který je k dostání na novinových stáncích a na internetu na www.alza.cz, v sekci média a zábava, noviny, noviny regionální.