Jonášek byl první

 

jonášek byl3jonášek byl2

Necelou hodinu po půlnoci se narodil ve znojemské nemocnici jako první Jonáš Dojčar z Velkého Karlova.
„Jonášek se narodil 54 minut po silvestrovské půlnoci. Je to moje druhé dítě. Už doma jednoho kluka máme,“ svěřila se  maminka Michaela Zoubková, která chvíli před tím převzala od hejtmana kytici a dárky pro miminko. Vážil 3,94 kilogramu a měřil dvaapadesát centimetrů. Stal se tak nejen prvním dítětem roku 2016 v našem okrese, ale i v celém Jihomoravském kraji.
„Popřál jsem oběma hodně zdraví a předal jim společně s místostarostou Znojma Janem Groisem malé dárky. Zároveň jsem Jonáška, jeho rodiče i bráchu pozval do Brna na únorové jednání krajského zastupitelstva, kde obdrží oficiální dary Jihomoravského kraje,“ řekl hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek.
Hodně zdraví popřáli Jonáškovi a jeho mamince také ředitel nemocnice a jeden z vedoucích lékařů porodnice. Loni se na porodnickém oddělení znojemské nemocnice narodilo 945 dětí. „ Je to více než v roce předešlém,“ potvrdila jedna z sester.
Maminka se po malé slavnostní akci už pomalu balila domů a těšila se na zbytek své rodiny. „Tatínek asi ještě oslavuje“, špitla s úsměvem. A úsměv přidal i její právě narozený syn, který svou první malou slávu zvládl bez jediné slzičky.
I redakce Znojemského týdne se připojuje k dlouhé řade gratulantů a přeje hodně zdraví!