Radnice ve Znojmě otevřela dveře: K vidění byla pracovna starosty i Loucký klášter. Město rozdalo ceny malým výtvarníkům


Pohledy z výšky radniční i Vlkovy věže, prohlídka obřadní síně, matriky, zasedací místnosti, výstavy kronik, pracovny starosty i neformální besedy s ním, tvořily rámec pátečního Dne otevřených dveří radnice ve Znojmě. Letošní šestý ročník byl zaměřený také na památky ve městě. Kromě rotundy svaté Kateřiny se od letošního července stal národní kulturní památkou i klášter v Louce, kde v tento den probíhaly komentované prohlídky. Jak znojemský starosta Vlastimil Gabrhel uvedl, během dne získal od návštěvníků řadu podnětů, co by se ve městě dalo ještě zlepšit.

Rotunda a klášter z pohledu dětí

Součástí Dne otevřených dveří znojemské radnice bylo vyhodnocení výtvarné soutěže „Malujeme znojemské národní kulturní památky“ s výstavou v zasedací místnosti a oceněním tvůrců nejlepších prací. Zúčastnilo se jí 201 dětí a jejich práce byly zařazeny do sedmi kategorií. Diplomy a čestná uznání malým malířům předal znojemský starosta Vl. Gabrhel.

Jména vítězů soutěže a článek najdete ve 47. čísle Znojemského týdne, který je od pondělí 20- listopadu k dostání na novinových stáncích.