K zápisu do škol přišlo přes pět set dětí

 

DSC_9535

Už dnes ředitelé znojemských škol tuší, kolik dětí jim od prvního září nastoupí do prvních tříd. Stoprocentně to budou samozřejmě vědět až v září, protože byly také podány žádosti o odklad.
„K zápisu se dostavilo 508 dětí, přičemž celkem by v září povinnou školní docházku mělo zahájit 488 dětí v 21 třídách. U zápisu bylo podáno také 45 žádostí o odklad povinné školní docházky,“ potvrdila mluvčí radnice Zuzana Pastrňáková.
K sobotnímu zápisu dorazilo tradičně nejvíce dětí do ZŠ JUDr. Josefa Mareše (125), z toho 11 dětí na odloučené pracoviště v Konicích, 97 dětí se zapsalo na ZŠ Pražská (z toho 16 na odloučeném pracovišti na Slovenské), 82 dětí dorazilo k zápisu na základní škole na ulici Mládeže.
„Nejvíce tříd otevřou již tradičně v největší znojemské základní škole ZŠ JUDr. Mareše, a to čtyři v budově na Klášterní ulici. Deset prvňáčků přivítají i na jejím odloučeném pracovišti v Konicích. Tři třídy otevřou v Příměticích a jednu na odloučeném pracovišti v Mramoticích. Na ZŠ na Pražské vzniknou tři třídy prvňáčků, jedna pak na odloučeném pracovišti na Slovenské. Podobně základní škola na Václavském náměstí bude mít jednu třídu prvňáčků tam a dvě na odloučeném pracovišti v Jubilejním parku. Dvě třídy otevřou na ZŠ nám. Republiky. Kolik dětí do první třídy opravdu nastoupí, bude jasné prakticky až 1. září,“ shrnula mluvčí radnice.