Kádr fotbalistů posílïl Šilinger

Čvc 10th, 2014 | By | Category: Sportovní zprávy

šilingerTrenér fotbalistů 1. SC Znojmo Oldřich Machala už má asi z té záplavy jmen, která se mu v kádru objevují, zamotanou hlavu. Mezi těmi, kteří se v minulém týdnu objevili, však jedno jméno určitě nejednoho fanouška zaujme. Je jím Jan Šilinger.
Ofenzívní křídlo udivovalo ve Znojmě před několika lety svou rychlostí a dravostí. Po jeho akcích se rodily nebezpečné situace v soupeřově šestnáctce. Šilingra si tenkrát vyhlédla Jihlava, která postoupila do první ligy. Na Vysočině se ale Šilingr příliš neprosadil. Pronásledovala ho zranění, a tak se na podzim roku 2012 opět ocitl ve Znojmě, aby nabral ztracenou formu. Ale ani v týmu, který šlapal za postupem Šilinger příliš příležitostí nedostal a putoval zpátky do Jihlavy. v ní ale znovu nedostal v první lize příležitost ani na minutu a nastupoval pouze za juniorku. Jaro pak strávil hevlínský odchovanec, který prošel fotbalovou akademií ve Slovácku, v Břeclavi. Nyní je tedy ve Znojmě, kde se pokusí o další restart kariéry.
„V poslední době jsem toho moc nenahrál. Pronásledovala mě svalová zranění. Do Znojma se vždy vracím rád. je tu výborná parta. Zda se tady prosadím, bude záležet jen na mně. Byl bych rád, kdyby mi to angažmá vyšlo,“ uvedl Jan Šilinger.
Vedle Šilingera by měl být platnou posilou druholigového kádru Znojma třeba také Libor Žondra. ten je podobným typem útočníka jako Václav Vašíček, kterého by měl na znojemském hrotu nahradit. Žondra spojil většinu své kariéry s HFK Olomouc, odkud ho znojemský trenér Machala dobře zná. I proto s ním znojemský klub podepsal smlouvu.

Comments are closed.