Kamil Střihavka si zkusil oslepnout

kamil-strihavka-2

 „A musí to opravdu být?“, to byla poslední slova zpěváka Kamila Střihavky před tím, než oslepl. Naštěstí jen na několik hodin, protože příčinou byly samolepící pásky a škraboška, kterou mu přes oči připevnil štáb Světlušky (projekt Nadace Českého rozhlasu ve prospěch zrakově postižených), který v miroslavském zámku a u rybníka Suchánek natáčel medailonek pro říjnový benefiční koncert. V hlavní roli byl vedle Kamila Střihavky skutečně nevidomý miroslavský muzikant Pavel Kubíček, který si při této příležitosti zahrál s Kamilem Střihavkou jeho skladbu Černá růže.

V rámci benefičního koncertu Světlo pro Světlušku si vždy trojice známých osobností vyzkouší, jaké to je na jeden den „oslepnout“ a spolu s nevidomými sportovci či hudebníky provozují jejich aktivity. Letos padla volba i na miroslavského Pavla Kubíčka, který není jen muzikantem, ale pořádá také společné závody pro vidomé i nevidomé rybáře, organizuje různé kulturní akce, pod jeho taktovkou vznikla například rekordní topinka, přednáší na školách, zkrátka má těch aktivit hodně. I proto si ho lidé z Nadačního fondu Českého rozhlasu všimli.

Hrál jsem na jejich akci Noční běh pro Světlušku písničky od Kabátů. Proto mi původně přiřadili Pepu Vojtka, ale ten od toho nakonec ustoupil a nahradil ho Kamil Střihavka, ……

Více se dočte v 38. čísle Znojemského týdne.