Kapitán a pokladník fotbalistů T. Cihlář: Kasa úplně plná není

cihlar_1

Každá fotbalová příprava, ať už letní či zimní, má na svém programu také tradiční soustředění. Hráči 1.SC Znojmo jej absolvovali v minulém týdnu ve Sportovním centru Radostova v Luhačovicích. Jak soustředění probíhalo, jsme se v rozhovoru zeptali kapitána Tomáše Cihláře. V krátkosti se dostalo i na hodnocení sobotní výhry ve Vlašimi.

Na úvod se zeptám, vše zdravotně v pořádku, vše drží, nic nechybí?

Zatím všechno drží až na obraženou patu, kde jdu přes bolest, ale dá se to snést. V pohodě.

Vy, i někteří další hráči používáte do kopaček takovou pomůcku, o co přesně jde, a jak moc to pomáhá?

Jde o gelové podpatěnky. Pomáhá to, ale záleží na povrchu. Když je umělka hodně měkká, tak je to super. Noze to odlehčí. Ale jak je umělka tvrdá, tak to zase taková pomoc není.

V uplynulém týdnu jste absolvovali soustředění v Luhačovicích. Kam byste je zařadil vzhledem k těm, kterými jste již prošel?

Teď bych ho zařadil tak, že jsem jej po dlouhé době absolvoval. (smích) Dobré soustředění, nemůžeme si na nic stěžovat. Vše probíhalo na hřišti s míčem, nacvičovali jsme nějaké vzorce a systémy směrem k mistrovským utkáním. Odehráli jsme v rámci soustředění i přípravný zápas proti Zlínu B, který splnil svůj účel. Stmelili jsme ještě víc i tak dobře fungující partu, není to takové to, že přijdeš do kabiny, odtrénuješ a jdeš zase domů. Byla to změna.

Co servis, jídlo, atd.?

Nemůžeme si stěžovat, servis byl výborný, jídlo dobré, ovoce, svačinky. Vše v pořádku.

S kým jste byl na pokoji, byl to tradičně Dan Odehnal?

Ano, opět s Danem, jelikož byly tentokrát pokoje po třech, tak jsme k sobě vzali Montiho (Lukáš Motal – pozn. red.).

Zimní příprava se pomalu blíží ke konci. Jak byste ji zhodnotil i s těmi obdobími, kdy se nedařilo, teď naopak se čtyřmi výhrami v řadě?

Každá příprava je náročná. Nějaká přípravná utkání jsou o koncentrovanosti, jak se kdo na zápas nachystá. Vždy jsou tam nějaká pro a proti. Kdybych to vzal z globálu, nachystali jsme se, jak nejlépe jsme mohli, doufejme, že dobře. Příprava je o tom připravit se kondičně, nacvičit herní situace a z toho se pak žije celou sezónu. To, kde jsme měli rezervy, to jsme pilovali, což šlo vidět i na posledních čtyřech přípravných utkáních, které jsme vyhráli. Jsme hodně silní do ofenzívy, zlepšili jsme i defenzivu, doufejme, že to přeneseme do soutěže.

Jste nejen kapitán týmu, ale máte pod palcem i kasu. Jste po přípravě v tomto ohledu spokojený nebo to mohlo být lepší?

Jelikož moc nových hráčů nepřišlo, kasa úplně plná není. Ale vždy se to nějak udělá a dá se to na něčem vybrat. (smích)

Celý rozhovor a více o znojemském fotbalu najdete v papírovém vydání Znojemského týdne a na: https://www.alza.cz/media/znojemsky-tyden-d2172728.htm?o=1