Kapitán Orlů David Bartoš: Řešíme jen to, abychom se dostali do play off

Kapitán znojemských Orlů David Bartoš neměl v této sezóně zatím moc důvodů k radosti. Poslední dvě kola základní části a šest bodů mu stejně jako jeho kolegům mohla pozvednout náladu a dodat více optimismu do nadstavby, kterou Orli zahájí už zítra (úterý 12. února) od 18.30 hod. proti Villachu. S Davidem Bartošem jsme se bavili o hokeji i o jeho nedávné návštěvě dětského domova.

 

Ve znojemském dětském domově jste po boku svých dvou spoluhráčů rozdával oblečení firmy Kaappa. Jaký z toho máte dojem?

Je to dobrý pocit, když může člověk pomoci dětem. A když vidí, že jim pomůže vykouzlit úsměv na tváři, tak je to super. Měly z toho opravdu radost a my jsme rádi, že jsme jim to mohli prostřednictvím společnosti Kappa dopřát.

 

Před sezónou jste se stal kapitánem. Asi vám základní část moc radosti nepřinesla…

Začátek jsme úplně zaspali, pak se to zvedlo, dotáhli jsme se na čtyři body na tu horní šestku, ale pak nám to zase uteklo. Ale sezóna se bude hodnotit až po jejím konci, takže mi teď musíme zmobilizovat všechny síly a soustředit se na nadstavbu.

 

S čím do ní vstupujete?

Důležité bylo, že se nám povedly dva poslední zápasy, vydolovali jsme v nich body navíc a do nadstavby můžeme jít s lepším pocitem.

 

Po Znojmě se mluví o tom, že by se Orli měli příští rok vrátit do české první ligy. Řešíte to?

Vůbec. K nám se nic takového nedostalo a my se soustředíme jen na to, abychom letos vybojovali play off a tyto spekulace jdou mimo nás.

 

Celý rozhovor najdete v tištěné podobě Znojemského týdne a na: https://www.alza.cz/media/znojemsky-tyden-d2172728.htm?o=1