Karel Chmelíř na běžkách v Hojkově opět druhý

Karel Chmelíř na trati

Druhý závod Lyžařského poháru „Běžec Vysočiny 2016“ se hned následující den po Řásenské stopě konal na okruzích v Novém Hojkově (Čeřínek) u Jihlavy. Organizátoři i samotní aktéři pohotově využili poměrně slušných sněhových podmínek , na startu se sešlo 21 mužů, 6 žen a asi deset dětí. Trať vedla podél silnice do Boršova, pro muže (8,5 km) až k Tondově skalce a zpět, celý závod se uskutečnil v nadmořské výšce 715 metrů. Hlavní závod mužů suverénně vyhrál Martin Kratochvíl z Jihlavy (26:35 min.), který si v pohodovém tempu kontroloval i udržel první pozici před druhým Nekvindou z Trutnova a čtveřicí jihlavských pronásledovatelů v čele s vítězem z Řásné Janem Cejpkem. V kategorii muži B70 obhájil jediný znojemský zástupce Karel Chmelíř druhou příčku opět za Karlem Kuchlerem z Prahy. Situace z Řásné se tak opakovala jako přes kopírák. Mezi ženami byla nejrychlejší Tereza Řezníčková z Jihlavy (necelých 5 km za 20:32 min.).

Moje pocity ze závodu byly vynikající, nikam se už neženu a dělám jen to, co mi koleno po operaci dovolí. Užívám si sníh a bavím se tím. První týden v únoru se vydám na ledovec Dachstein trochu potrénovat na Skimaraton Šumavák (pro mne 23 km klasicky), který se pojede 28. února. Na penzionu Korýtko (Filipova Huť) budu již týden před tím spolu s manželkou Jarmilou, která sice závodit nebude, ale na běžkách se nádhernou přírodou projede ráda,“ sdělil nám spokojený Karel Chmelíř (na snímku).

Lyžařský pohár by teoreticky měl mít deset závodů (Řásná, Hojkov, Studená – Horní Pole, Ovčí stopou Lhotka u Telče, Zborná u Jihlavy, Větrov, Vysoká) a končit by měl Javořickou patnáctkou. Termíny ani pořadí závodů nejsou pevné, ale určují se podle momentálních sněhových podmínek (viz internet – http://bezecvysociny.cz/).