Kaskáda Race vyždímal z každého poslední zbytky sil

Měli v nohách přes pět kilometrů, na kterých museli vybíhat i sbíhat prudké kopce či se brodit přes ledovou vodu řeky Dyje pod přehradou. To ale nebylo zdaleka všechno. Na unavené běžce závodu Kaskáda race čekala těsně před cílem na Vranovské pláži ještě řada obtížných překážek, která z nich vyždímala opravdu všechny poslední zbytky sil.

Ne nadarmo se těmto závodům říká spartanské, pro jejich absolvování je potřeba opravdu mít fyzičku i morálku antických bojovníků. A dlužno dodat i bojovnic. Na pláži se na start závodu postavila také celá řada žen, které oproti mužům neměly prakticky žádné úlevy. Snad jen tu, že místo dvou pivních sudů přenášely jen jeden. A jaké další nástrahy museli běžci a běžkyně zdolávat? Čekal na ně třeba běh v pneumatikách, šplh na laně, různé druhy ručkování, plazení pod ostnatým drátem ve vodě a mnohé další chuťovky.

Mužská kategorie Elite navíc nabídla nevídaně dramatický finiš, když se před očima diváků v poslední fázi závodu několikrát měnilo pořadí na prvním místě. Na poslední překážku se nakonec jako první vyškrábal Pavel Krejčí a malý náskok dvou vteřin před Davidem Kopečkem uhájil až do cíle.

V ženách naopak Lenka Butorová nedala nikomu šanci a předběhla i několik mužů. V cíli si pak závod pochvalovala. „Běželo se mi dobře, z překážek mi nejvíc vadilo ručkování po výlezu z vody. S těma mokrýma rukama se vůbec nedalo držet.“

Mužské kategorii open pak kraloval Stanislav Zápotočný, mezi ženami zvítězila Kateřina Oralová.

Mezi dětmi vyhrál Tadeáš Beroun, v závodech škol starším žákům kraloval Marek Voldřich z Pražské, z mladších žáků byl nejrychlejší Tobiáš Král.

Více fotografií najdete na facebooku Znojemského týdne