Kolo pro život: Dva Znojmáci na bedně

Zář 12th, 2016 | By | Category: Sportovní zprávy

kolo-pro

Znojmo o víkendu zažilo cyklistický uragán. Na zdejší závod seriálu Kolo pro život dorazilo na 2300 cyklistů. V neprestižnější kategorii, která se jela na 57 km, nastoupilo na start na znojemském náměstí TGM 853 závodníků. Dalších zhruba patnáct set vyznavačů cyklistiky startovalo na kratších trasách C (31 km) a Fitness jízdě D na 17 km, a také v dětských závodech. Ty se odehrávaly v Liouce, kde byl i cíl všech závodů.

V tom nejdelším nakonec jako první dojel časem 1:37,28.8 Pavel Boudný, který v druhé polovině trasy ujel všem a postupně si získal náskok téměř dvě a půl minuty před druhým v pořadí Janem Rajchartem (oba Česká spořitelna). Třetí Martin Stošek (Symbio+ Cannondale) zaostal o další minutu. Ženám kralovala časem 1:48,00.3 Jana Pichlíková (Erste Premier) před Magdou Kolaříkovou a Danou Pospíšilovou (BMC CZ).

Na stupně vítězů se v silné konkurenci podívali také dva Znojmáci. Libor Šaroun (CKK Znojmo) vyhrál absolutní pořadí závodu na 31 km. V kategorii mužů nad 40 let jej pak ještě na stupně vítězů doprovodil třetí Michal Navrkal (CKK Znojmo).

Více se dočtete v 37. čísle Znojemského týdne.

FOTO nahoře: Ředitel závodu Miroslav Kučera se starostou Znojma Vlastimilem Gabrhelem a místostarostou Znojma Janem Groisem těsně před startem.

kolo-pro-2

Osmisetčlenné pole hlavního závodů vyjíždí na první metry trati.

kolo-pro-3

Stupně vítězů s dvěma znojemskými zástupci Liborem Šarounem na nejvyšším a Michalem Navrkalem na bronzovém stupínku.