Konec dopravního pekla: Most se otevře v pátek

Do opilé chodkyně

Ilustrační foto

Ucpané město, kolony aut od Pražské až po Vídeňskou, pravidelná zpoždění autobusů… To vše by mělo být od pátku ve Znojmě minulostí. Otevře se totiž dvoumost přes železniční trať u hřbitova, jehož uzávěra byla příčinou častých dopravních kolapsů ve Znojmě z posledních měsíců.

Pokud se extrémně nezmění počasí tak silničáři 13. listopadu večer zprůjezdní ve Znojmě oba zrekonstruované mosty i opravenou vozovku na Rooseveltově ulici. Dělníkům se podařilo postupovat podle harmonogramu, a to i přes náročné technické řešení stavby a problémy souvisejícími s opravami železnice, kdy se museli přizpůsobit výlukám a omezením provozu na železniční trati. Stavbaři chtějí dodržet termín ukončení oprav stanovený na 24. listopadu.

Na předčasném otevření obou mostů se dohodl investor, Správa a údržba silnic Jihomoravského kraje se stavební firmou Firesta, odbor dopravy města Znojma i dopravní inspektorát znojemské policie. „Pokud nebude pršet, mrznout nebo padat sníh, budou do pátku 13. listopadu dokončeny práce na vozovce a chodnících, včetně pokládky vrchní obrusné vrstvy na silnici a po úpravách dopravního značení bude v pátek 13. listopadu od šesti hodin večer zahájen provoz přes oba mosty v obou směrech,“ informoval vedoucí znojemské Správy a údržby silnic Zdeněk Komůrka. Doplnil, že poslední úpravy budou stavbaři provádět za snížené rychlosti a lokálně omezeného provozu do úterý 24. listopadu.

Rekonstrukce mostů a vozovky na Rooseveltově ulici začala letos koncem března.