Konec velké šance. Postup je jen teorií

KonecFotbalisté 1. SC Znojmo promarnili obrovskou šanci vrátit se po dvouleté odmlce do nejvyšší soutěže. Až do zápasu v Českých Budějovicích měli vše ve svých rukách. Po remíze na jihu Čech už museli spoléhat na zaváhání soupeřů a po úterní porážce 0:4 na domácím hřišti s Vlašimí je postup Znojma asi tak stejně pravděpodobný jako byla prohra Příbrami v Jablonci v posledním kole první ligy.
Zápas s Vlašimí uvedl výkopem nejslavnější hokejový brankář všech dob Dominik Hašek. po něm už začal duel, který měl být potvrzením znojemských postupových ambicí, ale zvrhl se v kruté představení. Hosté se z jednoho z brejků ujali poměrně rychle vedení a po přestávce přidali další tři góly, poslední dva už v době, kdy hrálo Znojmo v deseti bez vyloučeného Nepožitka. Vzhledem k výhrám Hradce Králové a Karviné je tak znojemský postup už jen v oblasti teorie, které příliš nevěří ani trenér Radim Kučera. „Karviné stačí tři body a moc nevěřím, že by je v posledních dvou zápasech nezískala,“ konstatoval po zápase zdrcený trenér Znojma.

Rozhovor s Radimem Kučerou, s útočníkem Rostislavem Šamánkem i legendou Dominikem Haškem a mnoho dalšího fotbalového čtení najdete v příštím čísle Znojemského týdne 23. května.
konec 01

konec 02

konec 2

konec 03

konec 3

konec 04

konec 4

konec 05

konec 5