Kontroly policistů u Vranovské přehrady: Šestnáctiletý nadýchal skoro 2,5 promile


Na mladé lidi kterým ještě nebylo osmnáct, se u Vranovské přehrady zaměřili policisté o třetím srpnovém víkendu. V nočních hodinách zkontrolovali téměř osm desítek dívek a chlapců, zda nepijí alkohol. Osm z nich ve věku od patnácti do sedmnácti let mělo pozitivní dechovou zkoušku. Čtyři teenageři nadýchali zhruba půl promile a třem nezletilým proudilo v krvi kolem jednoho promile. Nejvyšší hladinu alkoholu – 2,48 promile, naměřili šestnáctiletému mladíkovi, který měl údajně vypít čtvrt láhve vodky. Ostatní nejčastěji uváděli, že si dali pivo nebo víno. Nejvíce opilé děti si převzali rodiče.

Alkoholem se v této lokalitě posilnil také řidič, který pak usedl za volant svého osobního auta. Osmatřicetiletý muž z Třebíčska odjížděl domů ve dvě hodiny v noci z pátku na sobotu a v krvi mu proudilo 2,42 promile. Policisté, kteří ho při silniční kontrole zastavili, mu zakázali pokračovat v další jízdě, na místě mu zadrželi řidičský průkaz a jeho protiprávním jednáním se budou dále zabývat.

Zprávu najdete také v 36. čísle Znojemského týdne, který je k dostání na novinových stáncích a v jeho internetové podobě na www.alza.cz, v sekci média a zábava, časopisy, noviny regionální.