Korfbalisté mají další titul mistrů republiky

korfbalisté ZnojmaZnojemská sportovní hala byla v sobotu svědkem finále České dorostenecké korfbalové extraligy. Nejprve v souboji o bronz porazil KK Brno tým Plhova a pak už byl na pořadu duel o zlato a titul mistra České republiky.
V něm se utkali v letošním roce neporažený tým KK Brno Nový Lískovec a domácí TJ Znojmo MS YMCA. Celé utkání neustále vedl tým Brna a Modří Sloni neustále skóre dotahovali, ale vždy korfbalisté Brna vedli maximálně o dva koše. Po poločase vedlo Brno 12:10. Druhý poločas probíhal ve stejném tempu. Bylo to nádherné vyrovnané utkání. Znojmákům se podařilo v poslední minutě vyrovnat na skóre 21:21 a utkání se muselo prodlužovat na tzv. Golden goal. Znojemští si vylosovali první rozehrávku, kterou hned v prvním útoku dokázali proměnit ve vítězný koš. Tento poslední koš dokázala vstřelit Kateřina Hrbáčková. Zaplněná znojemská sportovní hala mohla skandovat vítězné pokřiky na hráče, kteří byly nadšeni svou výhrou, kterou získali v letošní sezóně druhý titul MISTR ČR pro Modré Slony. První titul získal před čtrnácti dny také na znojemské palubovce tým minižáčků. Nejlepšími střelci znojemského týmu byli Jakub Žák se sedmi koši a Ondřej Holík se šesti koši.
„Dík patří všem hráčům za jejich perfektní výkon. Také musíme poděkovat věrným fanoušků, kteří ve sportovní hale vytvořili nádhernou atmosféru, které vedla Modré Slony k vítězství. Dále bychom chtěli poděkovat městu Znojmu za stálou podporu a našim sponzorům firmě Aquotec s.r.o., firmě Haiva Hodonice a firmě Marek Hřib Vítonice,“ uvedl šéf znojemského korfbalu Aladár Dančo.

Sestava TJ Znojmo MS YMCA: kap. Gabriela Filipovszká, Jakub Žák, Anna Fialová, Ondřej Holík, Kateřina Hrbáčková, Jan Toufar, Ivana Vejtasová, Vladimír Bartoník, Michaela Nováková, Miroslav Ságner, Vendula Kudová. Trenéři: Mgr. Aladár Dančo, Lenka Toufarová, Jiří Podzemský