Korfbaloví dorostenci mají stříbro

Kvě 12th, 2015 | By | Category: Sportovní zprávy

KORFBALOVÍ DOROSTENCIVšechna utkání korfbalové sezóny 2014/15 už jsou dohrána. V tom posledním se v sobotu znojemští dorostenci rvali o mistrovský titul. Už třetím rokem po sobě jim byl soupeřem ve finálovém zápasu tým z Prostějova, kde se také tento rozhodující duel odehrál.
Zápas sice střelecky otevřel domácí tým, ale Znojemští hned dorovnávali a to až do stavu 3:3. Později se nedařily útoky, tak jak měly a spousta míčů končila po nepřesných nahrávkách v autu. Několik košů před koncem poločasu ještě Prostějovští přidali z trestných hodů, kdy znojemští faulovali. Díky těmto chybám dokázali domácí odskočit až na poločasových 14:6.
Úkolem do druhého poločasu bylo zkazit co nejméně přihrávek a hrát útoky, které nebudou končit po první nebo druhé střele. Druhý poločas se ale nesl v podobném duchu a to, co hráči Znojma netrefili, to Prostějovští bohužel s přehledem proměňovali. Dlouho se nikdo z hráčů pod vedením Danča a Podzemského nemohl trefit a soupeř si postupně připisoval koš po koši. Na hráčích byla znát postupně v druhém poločase i únava, kterou domácí tým mohl řešit střídáním, to ale na druhé straně s jednou hráčkou na lavičce bylo složitější. Posledních pět minut před koncem si hráči dali za cíl uhlídat soupeře tak, aby se střelecky nedostali na 30 košů, které si fanoušci tak přáli. Poslední koš trošku upravil skóre, ale i tak se za stavu 29:11 radovali z vítězství mistři z minulé sezóny, kterým byl právě domácí tým Prostějova. V zápase mělo Znojmo pěkné okamžiky, ale bylo jich málo a hlavně 11 košů za zápas je na finálové vítězství nedostačující.