Kotvící lana lodí Dyje a Vranov někdo přeřezal

 

kotvící lana

Jako přízrak z hororu se ve Švýcarské zátoce Vranovské přehrady zjevily v noci z neděle na pondělí dvě bílé lodi. Chataři, které probudila světla, a nezvyklý ruch na hladině, po chvíli plavidla na vodě rozeznali. Byly to výletní lodě Vranov a Dyje. Svědci této události přivolali policii, když zjistili, že lodi jsou bez posádky. Měli obavy, že se mohou střetnout s jinými plavidly nebo narazit do nedalekého mostu, který spojuje hráz s pláží přehrady.

Policisté z obvodního oddělení Policie ve Vranově nad Dyjí ihned kontaktovali majitele, a dopravili je na policejním člunu k oběma lodím, kde ti na ně přestoupili, aby s plavidly mohli doplout zpátky na kotviště a zde je ukotvit,“ informoval policejní mluvčí Petr Zámečník. Poznamenal, že podle šetření policie nedošlo k protiprávnímu jednání.

Podle Martina Balíka z Osobní lodní dopravy Vranov lana někdo přežezal úmyslně. „Kotvící lana i lana, kterými byly obě lodě přivázány k sobě někdo přeřezal nepříliš ostrým nástrojem. Zmizelo nám také jedno světlo a tři záchranné kruhy. Lana nejsou zrovna levní záležitost, škodu odhadujeme na jedenáct tisíc korun,“ uvedl Balík.

Více v papírovém vydání Znojemského týdne