Kraj prodal starou nemocnici ve Znojmě

 

Nemocnice 4

Ze tří nabídek, které se sešly při prodeji staré nemocnice ve Znojmě, vybrali krajští radní tu nejvyšší. Budovy s pozemky na Vídeňské třídě prodají soukromé společnosti za 46 milionů korun. Jihomoravský kraj jako majitel, v současné době projednává s kupcem podmínky prodeje, který na svém jednání 23. února schválí krajští zastupitelé. „Záměr využití areálu novým majitelem nebyl kritériem při výběru nejvhodnější nabídky,“ uvedla krajská mluvčí Monika Brindzáková. Dodala, že více informací o novém majiteli bude podáno až po rozhodnutí zastupitelstva.

Kraj se rozhodl prodat starou nemocnici v listopadu roku 2012. Nabídl ji za odhadní cenu 72 milionů korun, později ji snížil na 45 milionů. Když se ani za tuto cenu neprodala, několikrát vypsal výběrové řízení s tím, že ji prodá za nejvyšší nabídku. Záměr prodeje byl schválen a na úřední desce zveřejněn celkem devět krát.

Nového majitele čeká vypracování regulačního plánu, protože budovy staré nemocnice s pozemky jsou součástí ochranné zóny Městské památkové rezervace, kterou tvoří nedaleké historické centrum města. V územním plánu Znojma je areál vyznačen jako plocha pro bydlení a drobné podnikání. Nový majitel musí také uzavřít nájemní smlouvu se znojemskou nemocnicí, protože ta zde má oddělení.

   Nemocnice 3

Nemocnice 1

Nemocnice 2