Králem jedlíků v Miroslavi opět Hamerský, nejlepší meruňkovici měl starosta Augustin Forman

 

Víkend v Miroslavi patřil Meruňkobrání. Slavnosti, u jejichž zrodu stál místostarosta Roman Volf a místní zahrádkáři napsaly už 19. ročník. Za tu dobu se ze sálu místní restaurace Slavia rozšířily prakticky do celého města a navštěvují je tisíce lidí, které láká bohatý program, kterému kraluje především soutěž jedlíků.

V ní letos změřilo síly jedenáct soutěžících, mezi nimi byly i dvě dívky. Všichni dvacet minut bojovali s tím, komu se podaří sníst více meruňkových knedlíků, které připravují místní kuchařky. Favoritem byl jako každý rok Kamil Hamerský z Víru a ten nedal letos nikomu šanci. Zvítězil výkonem 114 knedlíků a lehce tak zaostal za vlastním rekordem (128). O druhé místo se v dodatečném rozstřelu museli utkat Jaromír Rafaj ze Zlína a a Miroslav Antoš z Brna, kteří shodně snědli 69 knedlíků. V „nastavení“ měl více sil Rafaj a vystoupil tak na stříbrný stupínek. Velice solidní výkon předvedla Nikola Modrová z Hrušovan nad Jevišovkou, která jen to málo zaostala za stupni vítězů a s 65 knedlíky skončila pátá a vytvořila ženský rekord soutěže.

Vedle jedlíků se na pódiu oceňovali také nejlepší pěstitelé meruněk a výrobci meruňkovice. Nejhezčí meruňka se povedla…..

Více se dočtete a foto najdete v tištěné podobě 30. čísla Znojemského týdne, který je k dostání na novinových stáncích.  Celý článek a foto si přečtete také na https://www.alza.cz/media/znojemsky-tyden-d2172728.htm.