Královnou znojemského sportu je thaiboxerka Viktorie Bulínová

Boxera Vasila Ducara, který kraloval znojemským sportovcům v předchozím roce nyní vystřídala zástupkyně něžnějšího pohlaví ovšem také bojovnice. Thaiboxerka Veronika Bulínová z klubu Vaůletudo je ve své váze nejlepší v České republice a dovezla také stříbro a bronz ze dvou mistrovství světa a byla druhá na mistrovství Evropy.

Veronika Bulínová přitom začínala podobně jako její dva bratři ve Znojmě s hokejem. „K bojovým sportům jsem se dostala, když jsem si chtěla zlepšit fyzičku pro hokej a chytlo mě to. Zatímco v hokeji jde o kolektivní výkon, tady mohu spoléhat jen sama na sebe. Navíc v hokeji bylo těžké sehnat dost spoluhráček, takže jsem se začala věnovat naplno bojovým uměním,“ konstatovala vítězka ankety pořádané Českou unií sporu. Za ní se umístili dva plavci. Adam Hlobeň, který zároveň vyhrál kategorii sportovní talent a Veronika Kolníková. Týmům kraloval TT Oseva Moravský Krumlov, který má nejlepší ženský stolnětenisový tým u nás a pravidelně hraje Evropské poháry. Trenérem roku byl vybrán Jiří Kyněra z TJ plavání Znojmo. Do sporotvní síně slávby se dostal taekwondista František Macek a atlet Miloš Gryc. Zvláštní cenu předsedy ČUS si odnesl hokejista Jaroslav Vlasák.

 

Více v tištěné podobě Znojemského týdne a na: https://www.alza.cz/media/znojemsky-tyden-znojemsky-tyden-10-2020-d5788575.htm?o=1