Kravál na stadionu: Fanoušci Komety řádili

kravál na stadionuTak takové řádění snad znojemský zimní stadion nepamatuje ani z dob nejvypjatějších derby s Třebíčí. Policejní manévry, dýmovnice na ledě, vozy záchranné služby. Kdo by si myslel, že se to stalo při nějakém zápase EBEL, byl by na omylu. K největšímu kraválu v dějinách znojemského stadionu došlo v sobotu při žákovském utkání mezi Znojmem a Kometou Brno.
Jako by fandům brněnské Komety chyběla konfrontace s nejbližším hokejovým soupeřem v mužské kategorii, a tak si přijelo tvrdé jádro zařádit na žákovský dvojzápas. Zatímco ten první, kdy proti sobě nastoupily mladší výběry, proběhl v klidu a Znojemští mladíci zvítězili 2:1, ten druhý už byl jiné kafe. Autobus, ze kterého se vyvalili opilý brněnští hooligans nevěštil nic dobrého. A také se tak stalo. Příznivci hostujících starších žáků začali ničit zařízení znoejmského ziumního stadionu a na led házeli dýmovnice. Utkání muselo být přerušeno a na stadion přijelo zasahovat množství policistů. Z Brna se do Znojma dokonce vydala zásahová jednotka, která ale nakonec mohla zůstat mimo hru. Zhruba dvacet zasahujících policistů nakonec fanoušky hostí zkrotilo. Do nemocnice musela být záchrankou odvezena patnáctiletá dívka z Brna, která zřejmě po nadměrné konzumaci alkoholu či jiných drog, zkolabovala.
Znojemská policejní mluvčí Lenka Drahokoupilová zásah na zimním stadionu potvrdila, ale bližší informace neposkytla. Každopádně přítomní svědci se shodli, že podobný zážitek z mužského hokeje nepamatují.