Krumlov chce koupit hotel, kvůli sálu

Nabídku vdovy po zastřeleném vietnamském obchodníkovi na odkoupení hotelu Epopej v Moravském Krumlově za jedenáct milionů korun dostali zastupitelé města. Vedení města o koupi budovy na náměstí v centru vážně uvažuje, především kvůli sálu. „V hotelu Epopej je největší sál ve městě. Pokud by město hotel koupilo, sál by po rekonstrukci nadále sloužil jako prostor pro pořádání nejrůznějších kulturních a společenských akcí. Zachováno by zůstalo ubytování a restaurace. Předpokládám, že obě provozovny pronajmeme,“ nastínil záměr moravskokrumlovský starosta Tomáš Třetina. Doplnil, že by se vyloučilo nebezpečí, kdyby zde chtěl případný nový majitel zřídit ubytovnu.

U Krajského soudu v Brně probíhá insolvenční řízení jehož návrh podala majitelka paní Tranová. „Vzhledem k tomu, že na listu vlastnictví k hotelu je uvedených několik věřitelů, je nutno toto ze strany majitelky vyřešit. Město nemůže odkoupit majetek zatíženy dluhy,“ podtrhl Třetina. Doplnil, že radnice si nechává zpracovat odhad ceny nemovitosti a způsob financování je v této chvíli předčasné řešit.

O možné koupi hotelu již jednali moravskokrumlovští zastupitelé. „Jsem pro, aby město hotel koupilo, ale ne za každou cenu. Ta bude podle mého rozhodující,“ vyjádřila moravskokrumlovská radní a zastupitelka Irena Kočí, která rovněž zdůrazňuje, že se musí nejprve vyjasnit situace kolem zástav a dluhů.