Kučerův parní válec přejel i Dynamo

Lis 2nd, 2015 | By | Category: Sportovní zprávy

kučerův parní válec

V loňském roce ještě českobudějovické Dynamo válčilo v nejvyšší soutěži, ale letos se mu ve druhé lize příliš nedaří. I tak zůstává nepříjemným soupeřem, což potvrdilo i ve Znojmě. Přesto si s ním tým trenéra Radima Kučery poradil 3:1 a v čele Fotbalové národní ligy už má před největšími konkurenty v boji o postup šestibodový náskok.
Hostující tým přijel bez své největší opory Jana Šimáka, který zůstal doma kvůli viróze. Naopak v dresu domácích se na hrotu objevil Libor Žondra, o jehož trestu za červenou kartu ze zápasu proti Táborsku, disciplinární komise zatím nerozhodla. A vysoký forvard Znojma opět větral soupeřovu obranu a sklepával míče pro své spoluhráče. Gólově se ale prosazovali jiní. Už ve 14. min. si od zadní tyče naběhl na přední Radek Mezlík a hlavou otevřel skóre. A vzápětí to mohlo být 2:0 pro Znojmo, ale David Ledecký o milimetry minul jihočeskou branku. V dalších minutách Znojmo kontrolovalo hru, ale po půlhodině se hosté dostali k vyrovnání. Po centru od rohového praporku nastaly v obraně domácích zmatky a po odrazu od tyče doklepl míč do sítě budějovický Jurdík. O pět minut později pak znojemský brankář Veselý při výběhu špatně odkopl míč, ten se dostal k hostujícímu Vaňkovi, ale ten prázdnou branku přestřelil. V závěru ještě mohl znovu skórovat z úhlu Ledecký, ale i tentokrát jeho nádherná střela z voleje těsně minula tyč.
Co se nepovedlo Znojmu těsně před přestávkou, to si vynahradilo krátce po ní. Ledecký odcentroval na malé vápno, tam se k míči prodral Šumbera zajistil Znojmu znovu vedení. O to mohli domácí přijít při závaru v 60. min. Ale brankář Veselý vyrazil Hájovského střelu zblízka, další dva nebezpečné pokusy směřující do branky vykopli znojemští obránci. To byly nejkritičtější chvíle domácí defenzívy. Ta se mohla trochu uklidnit, když Stáňa svoji premiérovou trefou v soutěži v 67. min. poslal Znojmo do dvoubrankového vedení. Po gólu volala už pěkná střela Žondry, ale brankář hostí ji vyrazil, míč se vzápětí dostal k Ledeckému, který našel na malém vápně Stáňu. Hosté se pak snažili zápas zdramatizovat, ale už se jim to nepovedlo, Znojemští si svůj náskok zkušeně pohlídali.
„Ten zápas nebyl tak oku lahodící jako proti Táborsku. Bylo to kostrbatější, upracovanější, na můj vkus tam bylo příliš mnoho zbytečných ztrát, ale my jsme ve větší psychické pohodě než České Budějovice, a tak se k nám i trochu víc přiklání štěstí,“ hodnotil po zápase znojemský trenér Kučera. Ten mohl být spokojený i s tím, že se jeho hráči třikrát prosadili z malého vápna, to je málokdy vídané. „Ta finální fáze je vždy důležitá. My jsme si pomohli gólem ze standardní situace, ale často jsme naše akce před šestnáctkou pokazili. Ty dvě byly dotažené tak, jak by to mělo vypadat. Ne přes přehuštěný střed, ale roztáhnout to do kraje. Ty akce měly kvalitu a dali jsme z nich góly,“ komentoval Kučera.
Vzhledem k jeho úspěšnosti a naopak neúspěšným sériím některých prvoligových týmů, už se začínají objevovat nabídky odjinud. Radim Kučera ale tyto spekulace odmítá. „Já mám jediné laso směrem k Viganticím, za které ještě hrávám zápasy. Jiné si nepřipouštím. Pořád se považuji za začínajícího trenéra, jsem rád, že mi Znojmo tuto šanci dalo. Já jsem tady spokojený a nemám v vůbec úmyslu nikam odcházet,“ zdůraznil Kučera.

1. SC Znojmo – Č. Budějovice 3:1
Poločas: 1:1. Branky: 14. Mezlík, 46. Šumbera, 67. Stáňa – 30. Jurdík. Rozhodčí: Marek – Pelikán, Caletka. Diváků: 1 507.
1. SC Znojmo: Veselý – Mezlík, Cihlář, Odehnal, Helísek, Šumbera, Nepožitek, Okleštěk (66. Njire), Stáňa (80. Šamánek), Žondra, Ledecký (89. Lapeš).
České Budějovice: Křížek – Novák, Hájovský, Funda, Karafiát, Vaněk, Benát, Hála, Wermke (78. Pešek), Jurdík, Linhart.