Kulový blesk proletěl v Šatově půdou domu

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

K rodinnému domu v Šatově do kterého udeřil blesk, vyjeli v sobotu krátce před devátou hodinou večer znojemští hasiči. „Podle informace velitele zásahu se jednalo o úder kulového blesku, který proletěl půdou, ale požár nezpůsobil. Došlo k přepálení drátů vysokého napětí. Žádný z obyvatel domu nebyl zraněn,“ informoval mluvčí jihomoravských hasičů Rostislav Zelený. Kromě profesionálů ze Znojma přijeli místní dobrovolní hasiči a jednotky ze Slupi a Suchohrdel u Znojma.

Blesk udeřil také v úterý krátce po šesté hodině ráno do regálů pod přístřeškem na Palackého ulici v Moravském Krumlově, které začaly hořet. Šlo o menší požár uhašený místními profesionálními hasiči, kteří zasahovali společně s jednotkami z Ivančic a Rakšic. Že šlo o požár způsobený bleskem, potvrdili i očití svědkové této události. Škoda je odhadována v řádu tisícikorun.

Závada na elektroinstalaci nebo nedbalost při manipulaci s otevřeným ohněm jsou dvě verze, k nimž při šetření požáru rodinného domu na Nádražní ulici v Hodonicích dospěli vyšetřovatelé hasičů. Červený kohout se zde rozhořel ve čtvrtek kolem půl páté odpoledne. „Jednalo se o požár v řadovém starším přízemním rodinném domě. Požár se z přízemí rozšířil na půdní prostor, kde byla uskladněná sláma. Místo jsme museli odvětrat a odpojili jsme jej od elektrické energie a vody,“ informoval mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška. Škoda je předběžně 350 tisíc korun. K ohni vyjeli profesionální hasiči ze Znojma, místní hasiči a jednotky ze Slupi a Suchordel u Znojma.