L. Grmela: Klukům se musí vrátit sebevědomí

l grmela 2To, co jsme avizovali již minulý týden, se stalo skutečností. V úterý se stal novým trenérem fotbalistů 1. SC Znojmo Ludevít Grmela. A hned následující den ho čekala pohárová odveta s Libercem. Znojemští prohráli 1:2, ale prvoligovému soupeři byli vyrovnaným soupeřem, a tak mohl být nový trenér spokojený.

Jak byste pohárový zápas s Libercem hodnotil?
Už první zápas ukázal jasně o tom, kdo je v poháru postupujícím. Šlo o to, abychom to nějakým slušným způsobem dohráli a aby se vrátilo klukům nějaké sebevědomí. Po těch dvou prohraných zápasech je to v hlavách hráčů vždy takové skleslé a chce to vrátit zpátky. To se myslím povedlo.

Bylo výhodou, že už nejde až tak o výsledek?
Nešlo a šlo. Kdybychom nedejbože prohráli o čtyři, pět branek, tak ty hráče srazíme úplně. Šlo o hodně. O to vrátit jim chuť do fotbalu. A to se, myslím povedlo. I když jsme prohráli, nemáme se za co stydět. Uhráli jsme to dobře takticky. Věděli jsme, jaké má Liberec mužstvo, i když to samozřejmě prostřídal, nevzal některé zraněné hráče anebo ty, které nemohl kvůli kartám použít na ligu v Hradci. Vycházeli jsme ze zabezpečené obrany do rychlých protiútoků, a to nám vycházelo.

V jakém stavu jste mužstvo našel?
Přišel jsem den před zápasem. Soustředil jsem se jen na to, aby kluci věděli, co chceme hrát a nic jiného jsme samozřejmě neřešili. Pro ty kluky změna trenéra nějaký nový impuls je, asi to tak berou, ale já ne.

Jak jste vůbec mužstvo Znojma před svým příchodem znal?
Byl jsem se podívat na Karviné, některé kluky jsem měl ve Zbrojovce, některé znám, co tady hráli dřív. Ale je tady i plno mladých, v poháru hrálo šest kluků z juniorky. To musíme kvitovat, že se více méně osvědčili. Šli jsme do toho s tím se navzájem poznat a to se povedlo.

 

Více ve vydání Znojemského týdne z 10. 11. 2014