Led a mráz zavinil desítky nehod

???????????????????????????????

Ledovka, zmrzlý nebo naopak rozbředlý sníh stojí za řadou nehod a havárií. Nejvážnější byla situace v úterý, kdy policisté vyjížděli ke třem dopravním nehodám, při nichž se zranili řidiči. Devětačtyřicetiletá řidička osobní Toyoty míjela na silnici mezi Dobelicemi a Vedrovicemi protijedoucí auto a najela k pravému okraji. „Na rozbředlém sněhu zřejmě strhla prudce volant a začala brzdit. Vyjela mimo vozovku, narazila do vzrostlého stromu a utrpěla lehké zranění,“ popsala první úterní havárii znojemská policejní mluvčí Lenka Drahokoupilová.

Ke druhé došlo u Lechovic. Čtyřicetiletý muž z Uherskohradišťska jel se Škodou Octavia směrem na Znojmo a asi půl kilometru před Lechovicemi sjel ze silnice do příkopu. Zřejmě příliš rychle projížděl pravotočivou zatáčkou a na roztátém sněhu dostal smyk. Než se auto zastavilo, přetočilo se ještě koly vzhůru. Nikdo se nezranil, škoda je asi dvě stě tisíc korun. Na silnici mezi Hrádkem a Křidlůvkami se stala třetí havárie. Třiapadesátiletý řidič Mercedesu s rakouskou registrační značkou zřejmě nepřizpůsobil rychlost jízdy počasí a stavu sinice a na rovném úseku dostal smyk. Vyjel ze silnice a bokem auta narazil do stromu. Přitom se zranil a v kabině zůstal zaklíněn. Dveře mu s použitím techniky otevřeli hasiči. Záchranáři pak muže převezli do nemocnice.

Jízdu na zasněžené vozovce nezvládla v pondělí pětadvacetiletá žena z našeho regionu, která jela směrem od Pražské ulice náměstím Svobody ve Znojmě. Asi příliš rychle projížděla levotočivou zatáčkou a dostala smyk. S Mazdou 323 najela až na chodník, kde narazila do sloupu veřejného osvětlení. Při tomto manévru vznikla škoda asi za dvacet tisíc korun.

Třicet metrů plotu s betonovými sloupky poškodila pětačtyřicetiletá řidička osobní Hondy Civic o prvním lednovém víkendu. Na silnici mezi Slupí a Jaroslavicemi se zřejmě nevěnovala plně řízení a po projetí levotočivé zatáčky vjela do pravého příkopu. Než stačila zastavit, poškodila plot se sloupky. Škoda je více než sto tisíc korun. Naštěstí se nezranila. „Alkohol před jízdou nepil ani jeden z havarovaných řidičů,“ sdělila policejní mluvčí.