Léto přilákalo do Znojma desetitisíce návštěvníků

znojmo pozadíLetošní letní sezona se z pohledu kastelánů a pořadatelů různých kulturních akcí na Znojemsku povedla. Spokojeni jsou i organizátoři výstav a v neposlední řadě i různí vlastníci historických nemovitostí. Třeba Město Znojmo letos nabídlo kromě svých tradičních lákadel – jako je podzemí či radniční věž – několik novinek.

Své návštěvníky si našlo adrenalinové podzemí, zájem byl i o  Střelniční věž. „Na Střelniční věž zavítalo téměř 300 návštěvníků, což považuji za úspěch, neboť byla přístupná pouze v letních měsících a ještě ve zvláštním režimu, tj. prohlídku si museli zájemci dopředu zamluvit,“ prohlásil ředitel Znojemské Besedy František Koudela.

Za devět měsíců letošního roku prošlo trasami adrenalinového podzemí téměř 1600 návštěvníků, což je v režimu maximálně 80 osob na týden číslo velmi vysoké. Znojemské podzemí jako takové je i nadále největším lákadlem turistů. Pro porovnání – loni jej navštívilo 50 000 lidí, letos, k datu 30. září, více jak 40 000. Lidem se líbí i výstup na radniční věž. V roce 2013 desítky schodů vyšlapalo  14 661 lidí, v roce 2014 (do 30. září.) to bylo už 15 295 osob. „Další novinky chystáme i na příští rok,“ slíbil František Koudela. Věří, že tímto se návštěvnost města navýší.