Znojmáci vzdali poctu Karlu Gottovi

Kondolenční knihu v kapli svatého Václava ve Znojmě lidé o víkendu zaplnili srdíčky a vzpomínkami na legendárního zpěváka Karla Gotta, který měl v sobotu v Praze státní pohřeb. V kapli se sešly všechny generace, od nejmenších dětí až po seniory. Ve svých vzkazech vyjadřovali úctu a vděk za zpěvákovy písničky, které se staly neodmyslitelnou součástí jejich životů a navždy zůstanou v jejich srdcích.  

Kondolenční kniha byla k dispozici od pátečního odpoledne až do nedělního večera. V kapli svatého Václava zněly písně Karla Gotta. Byla zde i obrazovka, která přenášela živý přenos televize ČT 24: V pátek večer z rozloučení veřejnosti s Karlem Gottem v Praze na Žofíně a v sobotu dopoledne ze zádušní mše v katedrále svatého Víta na Pražském hradě. „Za spolupráci a poskytnutí prostor pro tuto pietu děkujeme znojemskému děkanovi Jindřichu Bartošovi,“ vyjádřila mluvčí znojemské radnice Zuzana Pastrňáková.

Kniha pro uctění vzpomínky na Karla Gotta byla minulý týden také ve znojemském divadle, a ve foyer radnice na Obrokové. Nyní bude díky spolupráci s Českým rozhlasem předána rodině. Město Znojmo kromě víkendové piety vyvěsilo černou vlajku na budově radnice.

Zprávu a foto najdete také v 42. čísle Znojemského týdne, který je k dostání na novinových stáncích a v jeho internetové podobě na www.alza.cz, v sekci zábava a média, časopisy, noviny regionální.